Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran mennyi vizet...

Milyen gyakran mennyi vizet kell lecserélni az akváriumból?

Figyelt kérdés
200 literes és rengeteg fajta halam van és nem tudom pontosan,hogy mennyit kell lecserélni.

2015. dec. 22. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Ha sok halad van, ajánlott a víz 20-50%-át lecserélni takarítás során. Az, hogy milyen gyakran kell majd tisztítanod az akváriumot az függ attól, hogy van e tisztogató halad/csigád, vannak e növények a vízben, mennyi felesleges kaja marad az akváriumban, használsz e algagátlót, és hogy milyen meleg van.
2015. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
De szerintem kb 2 havonta egy 30-40%ot kéne cserélni
2015. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi az a rengeteg hal, és milyen a szűrésed? Heti 20-30% legalább.
2015. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A sok hal régen rossz, nem is megyek ebbe bele, de azt azért tudd, hogy annak a "hozadékát" se vízcserével, se szűréssel nem tudod minden téren kiküszöbölni.

Szóval lehet neked akármilyen minőségű vized, a sok hal annyi féle irányból teszi tönkre az akváriumot (előbb-utóbb) hogy az kivédhetetlen.


Amúgy meg relatív is a sok hal, + a válaszhoz a szűrés kapacitása, és az egészségesen fejlődő növények mennyisége is kéne.


Viszonyításképpen, normál hal/növény létszám és arány mellett, megfelelő szűrő kapacitással, kb 2 hetente 30% vízcsere az optimális egy ekkora akváriumnál.

2015. dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
van 4 diszkoszhal,cápamárna,neonhalak,ékfoltos razbóra,vitorláshal,.....Azért havonta kicsit ritka nem?szerintem gyakrabban kell.de még sokfajta van.belső szűrőm van és nagyon jó.szerintem 2 hetente fogok30%-ot lecserélni
2015. dec. 23. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:

:)

:(

2015. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ritka kontár társítás. Téged se az eszedért szeretnek. A diszkosz mióta van meg? Ilyen körülmények között nem fogják sokáig húzni. Állatkínzásból jeles...
2015. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
500 000 forintér vettem.Egyedi akvárium szett a legjobb felszerelésekkel és 5 diszkosz van nagyon jól vannak és szépek és még csak egyszer voltak náthásak
2015. dec. 23. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Képet csinálnál erről a remek 500 ezres szettről? xD

Milyen az mikor náthás a diszkosz? :D


Lehet akár 1 milla is 200 liter az pics@füst a diszkoszoknak 500 literes a minimum. Hány fokon tartod őket? A diszkosznak legalább 28-29 fokos víz kell, a neonnak az pedig túl meleg. Csak igazam van és állatkínzó vagy...

2015. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!