Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalat / bettát...

Titkos589 kérdése:

Sziámi harcoshalat / bettát hány harcsával vagy dánióval lehet együtt tartani 50 literes akváriumban? Esetleg mind a 2 fajjal.

Figyelt kérdés
Hány példányt vehetek mellé? Vagy inkább egyedül tartsam?

2015. dec. 27. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 60 l-ben van egy hím, két nőstény betta, egy anci, meg két ilyen mini harcsa, nem tudom a rendes nevüket, öcsémé az akvárium, de nem bántják egymást.
2015. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50 literre max 56 dániót tennék, de azokból is kerüld a fátyolos verziót, mert a betta harap a fátyolosokra! Harcsákból milyen fajra gondoltál?
2015. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
5-6 dániót*
2015. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezen még nem gondolkoztam, igazából bármi szóba jöhet. Régebben páncolosok voltak ők nagyon sokáig éldegéltek kényelmesen(kb 6 példány).
2015. dec. 28. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem páncélosból egy 50l akiba nem kell 6 darab, 4 elég.
2015. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Páncélosokból ha egy rendes 5-6 tagú csapatot szeretnél ekkora akváriumba, akkor valamelyik törpe páncélos fajt válaszd. Nekem 5db kékpajzsos volt a 70 literesemben, elég hamar kinőtték! A törpe szívóharcsa is aranyos, neki is kell egy kisebb csapat, és fontos, hogy legyen már egy kis alga a legelészéshez.


Bármit is választasz, azt azért vedd figyelembe, hogy a betta nem szereti az erős áramlatot és bubizást, a harcsák kicsit többet igényelnek. Meg a sűrű növényzet is fontos, hogy ha a betta kicsit agresszívabb a többiek el tudjanak rejtőzni.

2015. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Törpe páncélosaim voltak. Esetleg valami más halat tudtok mellé?
2015. dec. 28. 23:46
 8/9 anonim ***** válasza:
A törpe coryk mellé én csak kis testü halat tennék pl. amanda lazac, neonhal, vagy nano halak. Arra kell ügyelni, hogy ugy kell meválasztani a halakat, hogy alsó viz rétegben tartózkodó hal ne kerüljön inkább középső és felső régio legyen a többi.
2016. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. jan. 7. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!