Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem jobb lenne így az akvarisz...

Nem jobb lenne így az akvarisztika?

Figyelt kérdés

Mivel a legtöbb kezdő a boltosok "színvonala" miatt kínozza a halakat, nem sokkal jobb lenne, ha az olyan állatkereskedésekben, ahol árulnak halakat, az leadónak a halak igényeiről online tanfolyamokat kellene elvégezniük és félévente, vagy évente online vizsgázniuk a halak tartási körülményeiről? Nem nagy kunszt egy diszhal.info-nyi szövegeket megtanulni a halakról, ha az ember napi 8-12 órát ezzel foglalkozik jó esetben éveken át! Tekintve, hogy legtöbb tapasztalt akvarista, akinek ez igazi hobbit jelent, ezeknél sokkal többet tud a halakról.

Ez nem jelentené, hogy minden halról kell tudnia ezt, csak amiket árusít. Mondjuk a legtöbb állatkereskedésben nincs pl. 15 gurámifaj.

És ez alapján tudna segíteni.

Minden ilyen boltba kötelező jelleggel egy hangfelvevő, ennek hiányában 250-300 ezer forint pénzbírság és ha nem szerez be megadott időn belül a tulaj a bolt bezárása.

Lennének bizonyos minimumértétekék, az eladó megadott méret, hőmérséklet alatt nem tanácsolhatja a halakat. Ennek megsértése 30-50 ezer forint pénzbírsággal járna az eladónak. A hangfelvételekkel bizonyíthatja, hogy ez nem történt meg.

Ha a kereskedés olyan embert alkalmaz, aki nem rendelkezik ilyen képesítéssel, 200 ezer forint pénzbírság a tulajdonosnak.

Ha tudomása van arról, hogy az akvárium 30 liter alatti vagy gömbakvárium, és halat vagy már gerincest ad el 100 ezer forint pénzbírság.

Amiről nem végezte el a boltos a tanfolyamot olyan hal nem lenne árusítható. Ennek megsértése 50 ezer forint fajonként.

Az átállásra 1 év lenne adva.

Nem jobb lenne így? Szigorú, de...

Nem szenvedne annyi szerencsétlen hal!

Nem raknának akváriumba betta mellé aranyhalat 20 literes gömb"akváriumba" annyian.

Meg ilyen "kancsónak is kicsi" akváriumba halakat.


2016. jan. 2. 01:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze ez szép meg jó, csak nem túl működőképes.
2016. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
K
2016. jan. 2. 02:06
 3/13 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben, hogy miért?
2016. jan. 2. 02:06
 4/13 anonim ***** válasza:

1. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ennek egy része személyiségi jogokat sért.


2. Van neked olyan ismerősöd, aki dohányboltban dolgozik? Ajánlom beszélgess el vele!


3. Te most minden felelősséget az eladóra lőcsölnél rá. Akit érdekel az állatainak a sorsa, az már most megtalálja online a megfelelő "tanfolyamot", tájékozódik stb.

Amúgy olyankor mi van, ha emberünk az otthon porosodó akváriumát szeretné újra beüzemelni?


4. "Nem szenvedne annyi szerencsétlen hal!"

Meg kisemlős meg madár meg kétéltű meg hüllő meg kutya meg macska meg ember... Értem én a problémádat, de nem szeretem a szemellenzős állatvédőket.

Véleményem szerint sokkal több mindent lehetne elérni az emberek, főleg a gyerekek tudatos empátiára tanításával, mint még szigorúbb törvényekkel, aminek a betartását úgysem ellenőrzi senki.

2016. jan. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1: Az üzlet előtt kis tábla, hogy "A kereskedésben a hatályos jogszabályok értelmében hangfelvétel készül." A pult mellett még egy hasonló tábla.

2: A dohányboltoknak nem értem, mi köze egy állatkereskedéshez. Az, hogy valaki a saját egészségét tönkreteszi, nem egyenlő a halak kínzásával.

3: Sajnos ez az eladók nagyon kis része.

Akkor nem kér tanácsot, ha már van tapasztalata. Nem kötelező. De, ha kér, az eladónak megfelelő tanácsot kell adnia.

4: nem mondom, hogy nem szenvednek más állatok, de valljuk be őszintén... Ha egy német juhász akkora láncra van kötve, hogy fel sem tud állni, vagy ha a kutya csont sovány azzal jobban foglalkoznak a rendőrök és az állatvédők, mint ha valaki így tartja a halát. [link]

Nem mondom, hogy nincsenek olyanok, akik a halak érdekeivel legalább annyira foglalkoznak, de én egyáltalán nem azt érzékelem, hogy hatalmas tömegről beszélünk.

Erre nyilván létre kellene hozni egy vagy több újabb szervezetet, de remélem vagyunk elegen ahhoz, hogy kevesebb hal szenvedjen, de az eddigi állatvédő szervezetek is részt vállalhatnának. Emellett a felháborodott vásárlók panasza is segíthetne, amikor rájönnek, hogy a 20 literes 29 fokos gömbjében sosem fogja bírni a hala pár hétnél tovább.

A te módszered jó lenne, csak sajnos sokan amolyan "szemellenzős állattartók" és szentül hisznek az eladónak. Erre kellenek a szemellenzős állatvédők...

Mindegy, úgy is tudom, hogy ez Magyarországon megvalósíthatatlan.

2016. jan. 2. 13:11
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Elő példa: ott voltam az akvarisztikában, bejött egy ürge hogy ő ezt és ezt a halat kéri, az eladó és egyben tulajdonos és tapasztalt akvarista nekifogott felvilágosítani hogy nem egyeznek az igényeik mekkora hely kell nekik, arra a vásárló: "nem biológia órára jöttem hanem halat venni, azért üzlet hogy eladd nekem, ha nem akarod hát nem veszem meg!" Azzal megfordult, kiment és bevágta az ajtót. Kérdem én melyik az az eladó aki ezt napi rendszerességgel eltűri? És az ilyesfajta megszorítások meg pont nem hiányoznak a kereskedelemben. Tény és egyetértek hogy az eladóknak kéne érteni a dologhoz, de kéretlenül nincs miért az állatkinzó majomnak magyarázni mert úgyis értelmetlen.
2016. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jól hangzik és majd ha megalapítom a saját államomat, be is vezetem. :D Viccet félretéve nem tartom kivitelezhetőnek. Ki fogja meghallgatni a felvételeket? Minden boltra ráállítasz egy rendőrt?
2016. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem.

Szerencsére vannak akvarista csoportok, fórumok, de még ehhez hasonló oldalak is. Amikor valakinek meghalnak a halai, gyakran ilyen helyeken kérdezi meg, hogy m történt. Ha 500 haltartóból csak 50 lenne ilyen helyzetben és ebből csak 20-at sikerülne meggyőzni, hogy rosszul tartja a halait, és az eladó hülyeséget mondott, és ebből a 20-ből 1 elmenne a rendőrségre már a törvénynek lenne annyi hatása, hogy ne merjen valótlant állítani a kereskedő, ezért a szigorú szabályozás és a magas büntetés. Mondjuk ilyen esetekben vásárlói közvélemény-kutatást végeznének, visszahallgatnák a felvételeket x időre visszamenőleg és büntetés annyiszor nőne, ahány alkalommal nem megfelelő utasítást adott. Tehát mondjuk, ha az elmúlt hetet vizsgálják és 5 halról van szó, akkor 150-250 ezer forint pénzbírság.

De, ha ez nem is kivitelezhető, mindenképp betiltatlan az ilyen 2-3 literes üvegkancsók árusítását, mint "betta-akvárium", illetve a túl kicsi és gömbakváriumot reklámképeihez aranyhalat vagy egyéb halak helyezését, melynek igényei gyökeresen eltérnek az adott mérettől.

2016. jan. 10. 19:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Utópia. Abban az országban, ahol kap pár hónap felfüggesztettet az, aki halálra veri a kutyáját, ott te ne számíts arra, hogy majd hangfelvételeket fognak készíteni pár hal miatt.
2016. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az is a probléma, hogy az akvarisztika nem egzakt tudomány. Rengeteg irányzat és módszer létezik és nem mindent lehet a diszhal.info-ról megtanulni. Oké, hogy pl a bohóchalat nem tesszük a neonhal mellé, de nem minden ilyen egyértelmű. Pl általában kell szűrés, de ott van például a Diana Walstad-féle abszolút low-tech irányzat, ami csak egy vízforgató pumpát alkalmaz. Vagy például általában 200 liter alatt nem javasoljuk a tengeri akváriumot, de attól még vannak nano tengeri akik 50 liter alatt. És ezek működnek! Akkor most megbüntetnéd azt az eladót, aki eladott pár neonhalat egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező alvaristának, aki szűrés nélküli akit tervez?
2016. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!