Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítást így lehet készíteni...

Világítást így lehet készíteni akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Kicsit fel kéne turbózni a világítást az akváriumba, így arra gondoltam, hogy a gyári tetőre felszerelnénk egy por- és páramentes IP65-ös fénycsőarmatúrát, és beletenném a megfelelő fénycsövet.

Elég egyszerű megoldásnak tűnik, és arra lennék kíváncsi, hogy ez így biztonságos lenne, illetve megoldható?


Például ilyenre gondoltam + a fénycső hozzá: [link]



2016. jan. 22. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Megoldható, ha belefér.
2016. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elwera ***** válasza:

Nekem ilyenek voltak a fa tetőbe belecsavarozva régen, de betettem egy PC ventillátort is a végébe, hogy kifúja a párát:

[link]

Jók voltak, csak pár éve T5-re váltottam.

A T5 kisebb helyet foglal mint a T8, és erősebben világít. Az Obiban lehet hogy árulnak T5 armatúrát is egyébként. Szerintem az jobb, mert kisebb, vékonyabb, esztétikusabb.


Most ilyen lámpát használok, tető nélkül:

[link]

De ez gyári.


Meg ilyen sima E27-es foglalatú izzókat is:

[link]

Ezek alatt nagyon jól nő minden növény. Van a foglalat és az izzó közé, az izzó nyakára ráhúzva egy szilikon gyűrű. De maga az izzóm sokszor tök vizes, párás, és bírja. A foglalatom ilyen, fekve van benne az izzó, mert az oldala világít jobban:

[link]

Ehhez a lámpához eleve adnak szilikonkarikát.


Nem mernék megesküdni, de ha ilyen izzót veszel, szerintem ehhez is adnak szilikonkarikát, úgy emlékszem benne van a dobozában. [link]

2016. jan. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!