Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen gyógyszerrel?...

Darakór ellen gyógyszerrel? Mit csináljak a szűrővel?

Figyelt kérdés

Szivacsos szűrőm van,de mindenhol mást olvastam. Akitől vettem a gyógyszert azt mondta hogy ne vegyem ki a szűrőt csak kapcsoljam ki másfél órára,amíg használom a gyógyszert. Szerintetek?

Az úgy jó,ha négy napig az előírtak szerint kezelem a guppykat,aztán a 4 nap után 50%os vízcsere,és megint gyógyszer? A második gyógyszerezés után is kell 50%os vízcsere? Hogyan tudom utána pótolni a bacikat,mit kell tennem hogy kitisztuljon a víz és vissza álljon?

(A gyógyszert én se tartottam jónak,de muszáj volt sajnos:( )

54liter,néhány guppyval,szivacsos szűrő

Koszonom a valaszokat!!!



2016. jan. 26. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
emeld fel a hőmérsékletete 26-28 fokra,a szürőt kapcsold ki és az egész akváriumot kezrld a gyogyszer leírása szerint.
2016. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szűrő kikapcsolása hülyeség!!! Ha kikapcsolod hosszú időre, az összes baktériumod elpusztul. Ha járatod a szűrőt és begyógyszerezed az akváriumot, akkor valamennyi (minimális) baktérium azért túléli.
2016. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És inkább 29-30 fokra húzd fel a hőmérsékletet!
2016. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2016. jan. 26. 11:26
 5/5 anonim ***** válasza:
sztem semennyi baci se éli túl, azért kell másik akváriumba járatni a szűrőt. Majd a kezelés végén csinálni eegy 50% vízcserét, így annyira felhígul a gyógyszer, h a bacik egy része túléli. Etetni nem szabad szűrő hiányába. Majd egy hétig a kezelés után csak fél adagot.
2016. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!