Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudom valahogy fertőtleníteni...

Tudom valahogy fertőtleníteni az akváriumot? Érdemes? A növényekkel mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Több betegség ütötte fel a fejét az akváriumban,elöször darakórosok lettek,aztan uszonyrothadás,és sajnos ezt nem is bírták,egy halam sem maradt.

Most azon dolgozom,hogy minél tisztább legyen minden,és hogy újra kezdhessem az aksit,veszek új szűrőt is,hátha egy erősebb segít.

Egy ismerősöm azt mondta,hogy lekéne szívnom minden vizet,és fertőtleníteni az egész aksit,a növényekkel együtt,kimosni mindent,kiszedni a kavicsot...

Ez nem tudom mennyire jó tanács,illetve nem tudom mi lehetne természetes fertőtlenítő szer ami nem bántja a halakat.. Ecet?

Másrészt meg nem tudom hogy megült-e a tárgyakon,meg a növényeken valamelyik kórokozó,szóval kérlek segítsetek:( mit csináljak a növénnyel,kell azt tisztítani egyáltalán? Miket javasoltok?



2016. febr. 1. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne erősebb, hanem nagyobb szűrőtérfogatú szűrőt vegyél. Mekkora az akvárium? Milyen a jelenlegi szűrő? Ecet elég, ha mindenképp szétakarod szedni. ha sima kavicsod van azt mondjuk kicserélném.
2016. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

60 literes az aksi,és eheim pick up 2008am van...

Fekete 4-5cmes bazalt van az aljám,azt cseréljem?

2016. febr. 1. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kipucolnám az egészet, mindent kifőznék, az akváriumot én anno mindig kimostam domestosszal is,aztán nagyon nagyon nagyon kiöblítettem meleg vízzel,zuhany alatt,úgy,hogy a szeres víz egyből kifollyon belõle,NEM pedig beletölteni aztán kiönteni
2016. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető, hogy nem szabad az akváriumba előzetes karantén nélkül semmiféle új élőlényt betenni, sem pedig lehetőség szerint élő vízből származó élőlényt, táplálékot, dekorációnak szánt anyagot közvetlenül betenni előzetes karantén vagy fertőtlenítés nélkül. A legtöbb esetben ezekkel hurcolják be a kórokozókat. A kórokozók egy része hajlamos a betokozódásra, spóraképzésre, amikor magukat vastag fallal körülvéve, számukra nem megfelelő körülmények között hosszú ideig képesek "alvó" állapotban túlélni. Az akvárium, mit medence belső felületét, a talajt, aljzatot, egyéb élettelen és berendezési tárgyakat megfelelően lehet fertőtleníteni híg hipó vagy neomagnol, esetleg formalin oldatban történő áztatással, majd utána többszöri mosóvíz cserével történő kimosással. Ecet ebben az esetben halottnak a csók. A növényeket híg neomagnolos vízben kell 1-2 napot áztatni, majd alaposan kimosni áztatással a neomagnoltól. Természetesen némileg megsínylik, de megfelelő körülmények között tartva hamar regenerálódnak. A szűrőnek nincsen szerepe a kórokozók elleni védelemben, mert nem a szűrő szűri ki a kórokozókat. Az akvárium fertőtlenítésénél természetesen a szűrőt is fertőtleníteni kell.

A kórokozók elleni harcban szerepe van a halak megfelelő tartásának, mert a legyengült állatok könnyebben megfertőződnek Ezért nem szabad túlnépesíteni az akváriumot, visszafogottan kell etetni, mert a rothadó-bomló maradványok esetleg bizonyos kórokozók és férgek tápláléka is lehet. Be kell tartani az optimális vízhőfokot és vízkeménységet, pH-t. Lehetőség szerint óvatosan kell bánni egyes halakkal, amelyek ellenállóak lehetnek bizonyos kórokozókkal szemben, de hordozhatják őket tünetmentesen, állítólag ilyenek a páncélosharcsák.

2016. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!