Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literbe tehetek 10 neonhala...

54 literbe tehetek 10 neonhalat ugy hogy mellette nincs más hal csak növények és garnélák?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Határeset. Ellennének, de igazán nem éreznék jól magukat. Hosszabb úszótér kellene nekik, nekem 75 cm hosszú aksiban vannak. (Próbálkoztam 54-esben is tartani őket, de épphogy megindult a raj, máris beleütköztek a falba szegények és fordulhattak vissza:( )
2016. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A neonhalak nagyon keveset piszkítanak, így az akvárium térfogata mellékes (természetesen ez nem azt jelenti, hogy 20 literbe mehet egy raj), mivel nagy mozgásigényű rajhalak, inkább az akvárium hossza számít.

Ha az 54 liter szabványméretű, az talán 30x30x60-as, a 60 centi hosszra azt szokták mondani,hogy éppen mehet bele, de...

Határeset, igazából 80 centi hosszú (szabály 96 vagy 112 liter vagy kisebb üvegessel készíttetett) akvárium lenne ideális.

2016. febr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igaza van a többieknek. nem éreznék jól magukat. kb 80-100cm hossz már okés lenne.
2016. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
6 darab van bent és nagyon "unottak" gondoltam ha veszek még 4 et akkor jobban éreznék magukat. tevbe van egy 100-150cm es akvárium de nem tudom hogy addig vegyek e. Idén tervezek családiházba költözni ott lenne 150cm es
2016. febr. 15. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
inkább nagyobb akvárium.80-100 föle
2016. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért kell utánaolvasni, hogyan is lehet tartani egy fajt, mi a minimum méret, mi az, amiben jól is érzik magukat, mekkora az ideális létszám.
2016. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!