Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől algásodik az akvárium?

Mitől algásodik az akvárium?

Figyelt kérdés
Ősz óta van egy 100 literes akváriumunk. EHEIM Pick up 160-as szűrő. Napi 8-10 óra fény. 2 algaevő, egy almacsiga. De elkezdtek algásodni a növények. Az alsó részen minden rendben van, de a magasra növő növények szárát és leveleit elkezdte belepni az alga pl a fodros vízikalászt. Mit tehetek? vegyek még algaevő halakat?
2016. febr. 23. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
mennyi hal lakja? mennyi vizet cserélsz? valószínű a biológia szűrés nem megfelelő.
2016. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
15 hal guppik, tetrák, neonhalak. Két hetente 15 % vizet cserélek. Hogyan tudnék javítani a biológiai szűrésen?
2016. febr. 24. 08:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen a világításod? Hány watt? A nap ha besüt a lakásba rásüt az akváriumra? Nemhiszem hogy biológiai szűrés hiánya miatt lenne.
2016. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pontosan hány tetra , hány neon?


úgy tudsz a biológia szűrésen erősíteni, h veszel még 1 szűrőt(vagy építesz egy mattent), mert a mostani az kevés lehet ennyi halhoz. De a két heti 15% vízcsere is semmi, legalább heti 25-30% kellene.

2016. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sacc per kb legalább 30 hALAD lehet, és még ,h nincs köze a biológia szűrésnek az algához... azzal a mütyür szűrővel...
2016. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 valakiasokközül ***** válasza:
Attól függ milyen az alga. Nálam szintén a fodros vízikalász algásodott..ecsetalga volt rajta, de telítve.. Sok macera, utánajárás után rájöttem, hogy az áramlás megváltoztatása okozta. Mivel az egyik sarkában volt a szűrő, gondoltam berakom a másikba a porlasztót..nem volt jó ötlet :D kivettem, mindent kifőztem ami algás volt, lesikáltam róla. A nagyon algás növényeket kidobtam, amin kevés volt, arról lecsipegették a halak és azóta minden rendben. De olvass utána, hogy milyen alga lehet, mi az okozója és több, mint valószínű, hogy meglesz a válasz :)
2016. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!