Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell a pro-soil talajt...

Hogyan kell a pro-soil talajt tisztitani vegyes akváriumban?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 15:50
 1/1 elwera ***** válasza:

Anno én azt csináltam, hogy kiszívtam leszívócsővel a talajt, aztán vödörben kicsit átöblítettem és ennyi, meg ha volt közte gyökér, és egyéb növénycafat, azt kidobáltam. De úgy nagyon nem vittem túlzásba az átöblítést, mert ha túl sokáig mossuk, elfogy.

Aztán mikor visszatettem, először meg kellett várni míg leüllepszik, aztán beültettem újra a növényeket és dugdostam kicsit arrébb JBL kugeln tápgolyókat, meg panzi aquaplant táptablettákat. Nem teljesen a gyökérhez, hogy ne égesse meg a gyökeret, de azért az a táp előbb utóbb feloldódott. Főleg a panzi, az egyből, a JBL meg kb fél év alatt.


Egy másik akváriumba használtam olyat is, hogy csak sima szobanövényekhez való, virágokhoz való táprudakat 3 felé törtem, és az 1 centis darabokat berakosgattam a talajba. De nem sokat, csak úgy hogy kb 15 liter vízhez jutott 1 rúd (3 felé törve). A garnélák elég érzékenyek, de nem zavarta őket. Ez így olcsó tápozás.

2016. márc. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!