Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado vagy ADA Soil...

BRDragon kérdése:

JBL Manado vagy ADA Soil Africana talajt érdemes választanom low tech növényes kváriumba ha lesznek páncélos harcsák is?

Figyelt kérdés

A manado-t szerintem már mindenki ismeri, az Africana-t nem biztos, itt egy link:

[link]


Táptalaj nem lesz alatta, kapszulával meg Profito-val tápoznánk.



2016. márc. 3. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes. Bár én az olcsóbb utat választottam. (3cm 1 ásónyom mélyről ásott agyag, 4cn fekete bazalt(1-2mm) a növények és a páncélos harcsák jól elvannak szépen nőnek. Sőt. A wendt vizikelyhe kezdi eláraszani az akváriumot, a talajbol mindenhonnan uj hajtások jönnek fel és kiszedni nem szedhetem őket mert ha fel jön az agyag és elkeveredik a bazaptal, feloldódik a vízben akkor 100% os vizcsere, érintett területen bazalt csere. Ez az agyag hátránya de ugy nőnek a növények ahogy általános táptalajba soha. De már megbántam :(
2016. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. A kérdést úgy értettem hogy melyiket érdemes választani a 2 közül: Manado vagy Africana :)

Manado vs Africana összecsapás.

2016. márc. 3. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja :D szerimtem nem sok külömbség van köztük. Sőt szerintem csak a márka más egyik se tud többet a másiknál. Én mindenképp tennék alá valami komolyabb növénytáptalajt vagy legalább tápgojókat :)
2016. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rajci ***** válasza:

Sok különbség van. Az egyik agyagos a másik nem...

Az ADA módosítja a víz kémiai jellemzőit (savasít és lágyít), a Manado nem. AZ ADA tartalmaz tápanyagokat a növények számára a Manado nem. Az ADA idővel iszaposodik és ad egy enyhe (tényleg enyhe) mocsárszagot a víznek a Manado nem. Kibontás után a Manado-t át kell mosni, az ADA-t nem szabad.


Az Africana egyébként a legrosszabb az ADA talajok közül. Nagyon könnyen szétbomlik és porosíthatja a vizet a későbbiekben is. Ha már ADA és nem használsz növénytáptalajt akkor inkább az Amazoniát használd. Sokkal több tápanyagot tartalmaz és nem bomlik szét olyan könnyen.


Páncélosharcsák szempontjából a Manado nem túl szerencsés, mert nem lekerekítettek a szemcsék, megsérthetik a bajszukat.



Az ADA talajokkal nekem a vízparaméter változtatási képessége a gondom (amit a növényesek pozitívumnak tartanak), mert a vízcseréknél ingadozik a ph amit a halak nem nagyon szeretnek. De ez szubjektív véleményem és én inkább halas mint növényes akvarista vagyok...


Összegezve: Ha páncélosharcsát akarsz akkor mindenképpen ADA (de csinálj azért egy kis homokos részt az aksiban a kedvükért amiben turkálhatnak) Ha nem akarsz külön táptalajt használni, akkor is inkább ADA, mert tartalmaz tápanyagot.

2016. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes leírást, remekül összefoglaltad a különbségeket, igazából pont erre voltam kíváncsi. :)

Mint kiderült a növényes akvarisztikánál harcsákból csak 2 konkrét fajt ajánlanak, az egyik a törpe páncélos, a másik pedig a szívó törpe, mert ezek picik és nem is nagyon turkálósak. Ha viszont megsérti a talaj a bajuszukat, akkor lehet inkább a törpe díszcsikot választjuk helyettük:

[link]


Bár akkor meg a garnélákról kell sajnos lemondanunk, igaz a csiga problémánk viszont nem lesz. :)

Nagyon tápos talajt nem vennék mert csak 0,5watt/liter terelőzött fényünk lesz ami kevés az intenzív fejlődésű növényekhez, ha meg nem fogy a talajból erősen a tápanyag akkor jön az alga. A vízmódosító hatása sem mindig előny, így a manado felé hajlok inkább, csak kár a harcsák miatt...

2016. márc. 4. 13:38
 6/9 Rajci ***** válasza:
A botiák sem ajánlottak növényesnél, mert jóval mélyebbre turkálnak mint a törpeharcsák, és a manado esetében ők is bajszosak ami szintén sérülékeny. Viszont ha találsz kereskedőt akitől be lehet szerezni a fenti fajt szólj nekem is, mert már régóta fáj a fogam rá :)
2016. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ne már nekem azt mondták a többiek hogy ez a törpe botia mehet növényesbe is, meg hogy ők keményebbek mint a harcsák, nem lesz baja a bajuszuknak :(

Már találtam, brekk listán fent van onnan lehet rendelni, darabja 3300Ft.

2016. márc. 4. 14:30
 8/9 Rajci ***** válasza:
Ha olyan mondja akinek volt már konkrétan ez a faj növényesben akkor visszakozom, ezzel még nincs tapasztalatom. Nekem kubotai-om van meg kuhlii ha már csík, meg macracantha volt. Egyiket se raknám növényesbe.
2016. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi az infót. Igen olyanok mondták akiknek volt/van. Sőt még Greenaqua-ból is mondták, hogy őt lehet, csak legyen elég búvóhely mert különben csinálnak maguknak... :D
2016. márc. 4. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!