Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpesügérek (pl. ramirezik)...

BRDragon kérdése:

A törpesügérek (pl. ramirezik) megeszik a garnélákat?

Figyelt kérdés
Feltételezem a 4+ centiseket nem bántják, de mi a helyzet a kicsi garnélákkal (pl. szaporulat)?

2016. márc. 4. 14:09
 1/4 Rajci ***** válasza:

A szaporulatot biztos elpusztítják.

Ramirezit én még nem tartottam garnélával, de a Borelliről egyértelműen tudom mondani, hogy a nagyobbakat nem bántja. (Badis badisról ha őket is a törpesügérek közé soroljuk, viszont egyértelműen, hogy igen)


Mindenesetre ha úgy döntesz, hogy megpróbálod előbb tedd be a rákokat az akváriumba és később a ramireziket. Ha úgy szokja meg a sügér az új helyét, hogy már ott vannak a garnélák, jóval kisebb az esélye a támadásnak.

2016. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kicsiket minden hal megeszi aminek olyan a szájszerve mint pl. a neonhalnak vagy a dániónak. De ha van sűrű növényzeted amibe el tudnak bujni a kicsik akkor védve vannak
2016. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú akkor elég rossz világ lenne szegényeknek mert lesz vagy 10-12 vörös neonunk isa sügérek mellett... Igaz sűrű növényzet is lesz, de szegény kis garnikat sajnálnám, lehet le kéne mondani akkor a garnikról, vagy esetleg olyat keresni ami nem szaporodik (pl. sepregető).
2016. márc. 4. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:
2. Vagyok. Nekem neonokkal dániókkal vannak együtt sakura garnélák (red cherry pirosabb változata) az akváriumom egyik sarkába van egy szép dús vallisneria és ott tök jól elvannak az ujszülöttek :) de nagyon sokan előjönnek és azokra a neonok és dániók nagyon rámozdulnak. Legutóbb a 30 piciből 14 maradt. De legalább nem fognak tul szaporodni :)
2016. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!