Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Perlitből szeretnék akvárium...

Norbi1993 kérdése:

Perlitből szeretnék akvárium hátteret készíteni, mennyire célszerű és hogyan érdemes elkészíteni az akváriumban vagy száradás után belerakni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Megkeverjük a perlitbeton habarcsot: 1 liter perlithez 1 liter cementet adunk. Az arány be nem tartása a cement kioldódását, törését eredményezheti. A perlitbeton színezésére un.oxidfestékek használhatók, melyek már 1 kg-os kiszerelésben is kaphatók az összes alapszínben. A festékeket a betonhoz keverjük, mert így a megkötött anyag nem oldódik, és nem színezi a vizet. A tejföl sűrűségű különböző színű anyagokat kenjük fel az előkészített hátkapra. Ha bonyolult hátlapot készítünk, akkor nem mindig elegendő egyetlen nap az elkészítéshez. Ilyenkor másnap fordítsuk a medencét az egyik oldalára és kenjük be a kimaradt részeket, majd a kővetkező nap a másik oldalt. Sajnos ez a megoldás kicsit időigényes, de az eredmény mindenképpen kárpótolni fog. Mivel friss betonról van szó, néhány óra múlva már finoman meg kell locsolni, és a medence feltöltéséig nyirkosan kell tartani.


Ha elkészült a mű, akkor az utolsó munkafázist követő napon az akváriumot töltsük fel vízzel és hagyjuk állni 1-2 napig. Ezt követően öblítsük ki kétszer az akváriumot. és máris tehetjük a helyére. A perlitbetonos háttér alkalmas afrikai sügérek, harcsák akváriumába és olyan halakhoz, amelyek nem érzékenyek a víz minőégére. Mivel a kioldódó cementnek vízkeményítő hatása lehet, csak akkor alkalmazzuk lágy vizes halakhoz (diszkoszhal, pontylazacok), ha elvégezzük a rendszeres (hetenkénti) részleges vízcserét, mert halaink rövid idő alatt étvágytalanok lesznek és tönkremennek. Hogy mégse keményedjen a víz, két megoldást szoktak alkalmazni: az egyik esetben a hátteret színezett fehércementtel kenik le, a másik esetben pedig az elkészült hátteret sósavval megmaratják. Minden esetben alaposan ki kell öblíteni az akváriumot. Ha ilyen háttér mögött helyezzük el a belső szűrőt, akkor gondoskodni kell a víz ki- és bevezetéséről. Külső motoros szűrőknél a szívócsövet dughatjuk így el a háttér mögé, de ide helyezhetjük el a medence fűtését is.

De hogy teljes legyen,belinkelem neked a cikket is,hasznos: [link]

2016. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!