Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér bolyhok a halon?

Fehér bolyhok a halon?

Figyelt kérdés
A szumátrai díszmárnám eléggé el van hízva, ezért nem tekintettem különösen nagy problémának azt, hogy időnként elveszti a színét egy fél órára aztán megint rendben van, meg hogy úgy úszik, hogy a feje lejjebb van a testénél. Nemrég észrevettem, hogy a páncélos harcsám úgy úszik, mintha valami folyamatosan húzná fölfele a farokúszóját, és a testén apró fehér bolyhocskák vannak. Utána megnéztem a szumi testét is, és neki is ilyen volt, plusz volt egy apró vörös kitüremkedés az oldalán. Rögtön különtettem őket. Tudja valaki hogy ez mi, és mit lehet vele kezdeni? Rákerestem, teljesen úgy néz ki mint a hámférgesség. Aggódom, mert amelyik akváriumból kivettem őket, abban van jópár ancistrus ivadék. Valaki azt tanácsolta, hogy adjak nekik fertőtlenítőszert, vagy metilinkéket, de azt pedig a pici ancik nem szeretik, de félek, hogy megfertőződhettek. Ráadásul ma elpusztult egy guppim, és a kopoltyúja teljesen ki volt nyílva, a szája is nyitva volt, és a feje teljesen átlátszó volt. Mi baja lehet? Mit kéne tennem, valaki tud tanácsot adni? A válaszokat előre köszönöm :)

2016. máj. 5. 15:50
 1/3 anonim válasza:

Lehet hogy halpenész.

[link]


ha így néz ki akkor az lesz az.

2016. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A leírás alapján halpenész...
2016. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ezeket gyakorlottan észleltem , ez bizony halpenész.Nekem a halam halpenészt kapott és még el is feketedett.Vettem egy csepegtetőt , ami ezeket elpusztítja. Eközben a hal - nem viccből - haldoklik. Ez számára olyan mint a rák.
2016. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!