Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kád mint kisebb tó?

Egy kád mint kisebb tó?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy van egy nagy kádam amit le szeretnék ásni a földbe az udvarra és ebbe tenni egy pár halacskát. Ez megoldható vagy teljesen kizárt ? Vagy milyen szükséglete/i vannak egy ilyen halnak/halaknak?


Én amúgy a Neonhalakra gondoltam mivel hosszú a kád és olvastam, hogy nekik nagy úszótér kell és egy kicsivel hidegebb víz. és ebből is egy 10-15 db.



2016. máj. 23. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
attól h szeretik akicsit hidegebb vizet még nem tudnak áttelelni... amíg nicns egy "rendes" 70 literes neonhalas akvárumod addig, ne gondolkozz ilyenbe, mert szeptermberbe nem fogsz tudni velük mit csinálni.
2016. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
plusz látni se fogod őket a kádba :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
2016. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Még a tónak lépcsözetesnek kell lennie
2016. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Van egy 54 literes akváriumom abban nem tudnának áttelelni mondjuk 10-en ? :)
2016. máj. 23. 21:05
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
lepontoznak, de 54 liter 8 neonnak elég hosszú távon is. miért nem csinálsz egy szép akváriumot belőle? a kádba tényleg semmit nem fogsz látni belőlük.:)
2016. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

az 54 lityóban gondolkoztam a 6-8 db neonhalon

vagy 4 db hím guppin és 3db szívóharcsán.


de akkor milyen halat ajánlasz abba a kadba olyan 100-150 literes? Lehetőleg olyat ami képes áttelelni :) vagy ha nincs ilyen akkor szrinted mit tartsak abban a kádban ?

2016. máj. 23. 22:17
 7/19 anonim ***** válasza:
áttelelni sztem semmi nem fog, mert ahhoz legalább 80 cm mélynek kell lennie. szifókat szokták kitenni, hatalmasra megnő. május-szeptemberig elvannak, azután eladod őket. és a szifót talán látnád is a kádba. :) de valami szűrés fog kelleni.
2016. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És a szűrést hogy lehet kint megoldani az áram miatt?
2016. máj. 23. 22:35
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
az jó kérdés, tavam még nem volt :)
2016. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Salx Narval ***** válasza:
Ezt a kádas dolgot felejtsd el, ez így nem fog működni. Nyáron árnyékolni kell mert nagyon felmelegszik, télen pedig átfagy az egész. Még ha találnál is egy jó árnyékos helyet és ültetnél sok növényt ( felszíntakarót és mocsárit is), áram, az-az szűrés és levegőztetés nélkül nem sora mennél. Egy kisebb zsák faszénnel és gyakori vízcserékkel, valamint vízfelszín mozgató kütyükkel, sok növénnyel 3-5 hónapig tarthatnál benne apróbb vad halakat, talán strapabíró díszhalakat is de szerintem ezzel csak problémád és munkád lesz. Szóval én lebeszélnélek róla de nem akartam azt írni, hogy lehetetlen.
2016. máj. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!