Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lelassult aranyhal?

Lelassult aranyhal?

Figyelt kérdés

Van 2 fátyolfarkú aranyhalam,az egyik állandóan a kavicsok felett úszik rettentő lassan, olyan kis bamba lett, alig úszik, vagy belebújik a bújkálóba és ki se akar jönni. Mi lehet a gond? Sosem volt ilyen még...

Mielőtt letámadás lenne belőle, kb 230 literesben laknak, bújkálóval, növénykékkel,rendes szűrővel, mindössze 5 pici neonhalacska van velük, több mint egy éve vannak velem és nem történt még hasonló.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2016. máj. 26. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
pontosan milyen a szűrő típusa? mennyi vizet cserélsz? egy fényképet is csinálhatnál.
2016. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 db Eheim Classic 250 van. De nem vagyok benne biztos, h ez lenne a baj, mert gondolom a probléma nem egy év után jelentkezne és akkor valszeg a másik is betegeskedne, de ő bukfencezik, ahogy szokott.
2016. máj. 26. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
és vízcsere? a nitrát lassan öl, mindig a leggyengébb hallal kezdődik.
2016. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Másfél 2 hetente heti 30%...attól függ, hogy milyennek ítélem épp a hőfokot, stb.
2016. máj. 26. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:

1 év nem egy olyan hosszú idő, és ezek a halak siralmasan túl vannak tenyésztve, nem ritka náluk a gyengébb egyed, rossz emésztőrendszerrel, rossz úszóhólyaggal...

Ahhoz képest, hogy amúgy élne 15 évig is, még ha 5 év múlva ütköznek ki ezek a problémák és okoznak komolyabb bajt, az is "gyorsnak" mondható, hiszen 1/3-a élettartamra rövidül az életük.

2016. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi azért mindenkinek. Csak reméltem, hátha van rá valami tipp, mert szeretem is őket, meg próbálom is őket felelősen tartani. Úgy látszik nem elég :( mennek a zöldek mkinek
2016. máj. 26. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
jogos 77% os, plusz amiket látok a boltba aranyhalakat nagy részük besült, csökött halak, látni h túl nagy a szemük a testükhöz képest...
2016. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Liki István ***** válasza:
Talán ikravisszamaradás!Ha az,akkor legjobb esetben csak felszívódott az ikra és ezt gyakorlatilag meg kell emésztenie.Ha nem szívódott fel,akkor baj van.Azért gondolom,mert ilyenkorra már le kellett volna ívnia,ha ikrás.Nekem is volt ilyen problémám akváriumi aranyhal tartásnál.
2016. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!