Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egészségesek a halaim, de...

Egészségesek a halaim, de tettem az akváriumba metilénkéket, mert rá volt írva, hogy új halak érkezésekor érdemes használni (most vettem néhány halat). Ettől teljesen biztos, hogy nem lesz bajuk?

Figyelt kérdés
Igazából fele annyit tettem bele, mint amit írtak.

2016. máj. 26. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
de lesz, az egy kamu marketing szöveg... te se szedsz gyógyszert, csak ha beteg vagy... kinyírtad vele a biológia szűrést... ilyenkor jönnek a rossz víz miatt a darakóros uszonyrothadásos halak...
2016. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Az új halakat valóban érdemes fertőtleníteni de ez nem úgy történik, hogy fertőtlenítőt teszel a közös akváriumba. A fertőtlenítőszert vagy a zacskóba (gyors fürdő), vagy pedig egy karantén medencébe, vödörbe, stb kellett volna tenni (tartós fürdő) de semmiképp nem a közös akváriumba. Amúgy a fél adag metilénnel még a fertőtlenítést sem oldottad meg ez tényleg csak arra elég, hogy megtizedelje a botóbacikat. A gyógyszer 3 nap alatt bomlik le, ezért azt tanácsolnám, hogy csinálj egy 40%-os vízcserét, hogy minél kevesebb kárt okozzon. Ha betegek lesznek a halaid valamikor akkor pedig teljes adag gyógyszert kell használni, nem véletlen írták rá az adagolást. Amúgy ettől, sőt a teljes adagtól sem lesz közvetlen bajuk de bontóbaktériumok hiányában felszaporodnak a káros anyagok attól viszont igen. Most annyit tehetsz, hogy keveset etetsz és intenzívebb és gyakoribb vízcserét csinálsz kb 1 hónapig. Mivel semmit nem írtál az akváriumodról, halaidról ezért nem tudom megmondani, hogy mennyit kellene cserélned de általában a heti 30% elég szokott lenni.
2016. máj. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez fordítva van.

Ha valamitől bajuk lesz, akkor az a metilénkék.


Mivel hogy az egy antibiotikum, ami nem válogat kórokozók meg lebontó baktériumok között.

Mivel bajuk nem volt, ezért kórokozókat nem tudtak kinyírni.

Annál inkább lebontó baktériumokat, így most a vízbe ürített ammónia, ürülék, lebontás nélkül rohad a vízben.


Ezzel pedig baromi könnyen össze lehet hozni egy mérgezést.


Csinálj 2 napig 30%-os vízcserét, (vagy ha van külső szűrőd, használj aktív szenet,) és egy hétig féladag kajával etess!!!

2016. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mielött ezt elkövetted, utána kellett volna kérdezned. Gyorsfürdőztetni viszont éredem gyorsfürdőt csinálni ha új halat veszel. Egy vödörbe tegyél az akvárium vizéből és abba fokozatosan szoktasd át a halakat a zacskóból. Utána Önts a vödörbe gyorsfürdőt úgy\annyit ahogy rá van írva és annyi ideig legyenek bent a halak ami rá van írva. Többet csak úgy ne önts semmi ilyen szert az akváriumba mert megölöd vele a hasznos baktériumokat. Kicsit olvassgass utána.
2016. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi azt akartam irni hogy akkor kellett volna kérdezni mielött elkövetted
2016. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm
2016. máj. 28. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!