Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literbe törpe gurámit...

50 literbe törpe gurámit milyen más halakkal érdemes?

Figyelt kérdés
Most készült a nem szabvány, 50 literes akváriumom, és nagyon tetszenek a törpe gurámik. Arra gondoltam hogy egy párt tennék bele, plusz más fajta halakat. Elég ez a méret a törpe gurámiknak? Milyen más halak jöhetnek szóba melléjük? Illetve még az lenne a kérdésem hogy az Easy Carbo-tól mennyivel látványosabban növekednek a növények? Érdemes egyáltalán használni? Milyen kiegészítő tápszerek kellenek mellé?

2016. máj. 27. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
mekkora az akvárium alapterülete? easy carbotól még nem fognak nőni anövények, az csak folyékony szénforrás, legfontosabb a világítás, aztán a tápozás, és csak utána a carbo.
2016. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az alapterülete: 82x25 cm :)

A világítás ledekkel lesz megoldva, pontosabbat arról még nem tudok. Növénytápszernek van valami ajánlott, vagy amit a kereskedésben adnak jó?

2016. máj. 27. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
akkor csak 24 cm magas lesz az akvád? :) törpe gurámiknak elég. egy csapat nano hal még mehet melléjük. nem tudom milyen tápot ajánlottak neked, mentalista még nem vagyok, de rajta vagyok az ügyön :D továbbra se tudni semmit a pilácsról... :) hány wattos, lumenes? valószínű kommersz növényeknek lesz elég. profito, tf jó lehet.
2016. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

25 cm magas lesz. (Igazából 51 liter, de gondoltam az az egy liter elhanyagolható) :D

Hát konkrétan most ilyen Neptun növénytápsó van itthon amit ott vettem, de elég olcsó volt úgyhogy annyira nem bízok benne :D

A világításról még gőzöm sincs pontosabban. Lumenbe átszámolva mennyi lenne jó ennek az 50 liternek?

2016. máj. 27. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy pár törpe guráminak pont elég, nem kell több hal. A növények akkor nőnek gyorsan, ha talajszűrést építesz be.
2016. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
1200-1500 lumen ,igaz nálad kicsi a víztömeg ami át kell világítani lehet kevesebb is elég. a neptun tényleg nem sokmindenre jó. :)
2016. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Nemakarom megbántani az öreg mestert, de 20-30 éve már senki se használ talajszűrést :D
2016. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én olyan 1000 lumen körülire számoltam. :)

2016. máj. 27. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!