Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg Axolotl, mit tegyek,...

Beteg Axolotl, mit tegyek, hogy megmentsem Kép van róla lentebb?

Figyelt kérdés

[link]


^ A bőrgomba szerű foltokra ajánlották az állatkereskedésből a Metilénkéket az Axolotl-ra, metilénkékes fürdetést, de tegnap miután ez megtörtént, mára a kopoltyúja így néz ki. :'( Ez a látvány borzalmasan fogadott. Azóta szegény jószág a víz tetejéhez közel úszott, lebeg. Mozdulatokra lassan-gyengén reagál, enni most nem eszik, igaz tegnap evett fagyasztott halat (azt is ott az állatkereskedésből vettem), de ma sem a kaja, semmi nem érdekli, nem is csodálom, miután elolvastam, hogy nem szabadott volna Metilénkékes fürdetést végrehajtani. Az egyik fórumon valaki SÓT ajánlott az Axolotl lecserélt vizébe, azt írja, a víz legyen hideg. A víz hideg, a sót nem merem, ezért kérnék Tőletek hasznos tanácsot, megerősítést, illetve ha már kritikát, akkor épitő jellegűt a kioktatás helyett (arra nincs időm, ezt az állatot legalább Péntek délutánig muszály életedben tartani, míg az állatorvoshoz el nem jut valahogy), most lekapcsoltam a világítást, de gyomorgörcsöm van a "reggeli látványtól" (félek, hogy elpusztul). Mi okozta ezt a nagy mértékű károsodást? Mivel járulhatnék hozzá az Axolotl gyógyulásához? Mi az amit ne tegyek? Egyátalán gyógyítható? Azt olvastam, hogy az Axolotl regenerációja gyors, jó. Egy fórumon valaki azt írta idézem "Kinőtt a haja", azaz a kopoltyúja regenerálódott. A bőrgombák nyomát nem látom, de a kopoltyúja és ez a viz tetején való lebegés ritka helyváltoztatással aggasztó, sajnálom szerencsétlent. Valaki aki ért hozzá, segítsen tanácsot adni, ha rövid távú hatékony, de legalább azt a Péntek délutánt hadd húzza ki egy lehetséges, használható móddal amit bevethetnék... Ez az állatkereskedő ma is azt fújta, mikor visszamentem, hogy "pedig a Metilénkék nem okozhatta ezt a károsodást". dehogynem :'((((( azután lett ilyen előtte nem volt semmi baja :'((((((


2016. jún. 9. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni nem tudok, de az állatkereskedésben dolgozókra a legritkább esetben szabad csak hallgatni, tehát szinte soha :(

Próbálj olyan fórumokon érdeklődni, amik erre vannak specializálódva, illetve egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvost keress a neten, akit elérsz telefonon vagy e-mailban és kérj tanácsot.

2016. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem értek ehhez az állathoz sajnos, egy fórumot találtam viszont, ahol biztos találsz a kérdésedre választ:

[link]

[link]


Remélem, meggyógyul.

2016. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindegyőtök válaszát nagyon szépen köszönöm. A linkekért igazán hálás vagyok. Igen, találtam benne hozzám hasonló sérült Axolotl gazdikat. :'( De... Köszönöm a jó kívánságot, én halvány reményeimet is kezdem elveszíteni... én most néztem meg Őt de ez egyre rosszabb [link] ezek a fehér marásszerű foltok nem voltak rajta, és nem tudom mit tegyek :''((( mert látom, hogy adott a baj, beteg, de nem tudom, annyira szeretnék rajta segíteni, de nem tudok. Nem tudok aludni sem, mert én érzem, hogy míg én itt tehetetlenkedek, meg fekszem és itt írok, nézem a linkeket is most, amit kaptam Tőletek, közben érzem, hogy Ő ott az akváriumában, ugyanebben a szokatlan pózban megsebzettem SZENVED!!! :''''((( És én meg az idő lassúságától szenvedek, mert minden 1 perc 1 órának tűnik, és csak az Ő arca, a kis feje és a teste van előttem, és itt a telómon ahogy megsebzetten fekszik annak a növénynek a tetején, ami alatt lenni szokott, ami alatt lenni kéne. Ott lent, mint a többiek! :'((( És úgy hiszem, hogy rajta már csak a csoda segíthet, ami nincs... :'(
2016. jún. 9. 23:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy kiveszem lavorba most megnézem a sebeit előtte jól kezet mosok. Ha nem próbálkozom akkor azt fogom bánni, de ha meg próbálkozom és úgy veszítem el, akkor meg azt fogom bánni, hogy mit csináltam rosszul??? Most az nyugtatna meg, ha láthatnám minden egyes mozzanatát, de akkor meg ott a stressz Neki, ott van az idegen helyváltoztatás... Ez az ami kegyetlen egy gazdinál, amikor szeretett házikedvencünk szenved, és van alkalom, mint ez most, hogy nem tudunk tenni ellene semmit, csak létezni, ülni, felalá járkálni, sírni, feküdni, VÁRNI, ÉS AZ IDŐ NEM NEKÜNK KEDVEZ! Ott szenved, tuti, hogy szenved!!! Nem mozog, megállt egy pózban, de pont ez az amitől szinte érzem, hogy szenved. :'(((( Ami meg még idegenebb, az az, hogy hagyja magát megfogni. :( nézzétek, így nézett ki egészségesen: [link] SZÍVESEN CSERÉLNÉK VELE, MINT AHOGY BÁRMELYIK ÁLLATOMMAL HA BETEG, HALDOKLIK, ÁTVENNÉM A KÍNT, CSAK NE KÍNLÓDJON TOVÁBB :'(((
2016. jún. 9. 23:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Most így látom jobbnak, hogy egy friss külön vízbe berakom, mert ebből a vízből amit töltöttem innen fertőzést talán nem kaphat: [link] nézzétek a bőrét is :'(
2016. jún. 9. 23:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A tartási körülményeket leírnád, mekkora akváriumban van, milyen a szűrése, hány fokos a víz, hányan vannak, esetleg vannak-e mellette halak, illetve mekkora maga az axolotl. Ugyanis sok esetben a tartási hibák miatt betegednek meg az állatok.

2016. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még az akváriumméret és a szűrés mellett leírnád, hogy milyen meleg a vize? 20 fok felett már melegük van.
2016. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, de a kérdést le kell zárnom. Elpusztult! Reggelre szörnyű látványok közepette. Olyan szinten gyors volt az a marás szerű folt sebesedése, hogy húsig hatolt. A bőre a farkánál levált. Horrorisztikus látvány :'(((( ráadásul jól éreztem, hogy szegény kis állatkám szenvedett. Legalább délutánig bírta volna ki, az állatorvos végett... Borzasztóan sajnálom, könnyek közt írom soraimat. Ne haragudjatok, hogy nem írtam, de aznapra még éjszakás is voltam, és mivel elpusztult, és előtte későn aludtam el, így szükségem volt félrevonulni. Az egész napom aznap a munkám mellett is pocsék volt, mert természetesen gyászoltam Őt. Most lelépek, mert még aludnom kéne, reggel kelek... Mégegyszer köszönöm, hogy időt szántatok ránk.
2016. jún. 13. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!