Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta (sziámi harcoshal)...

Betta (sziámi harcoshal) tartásárol kérdeznék?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkodom betta hal tartásról és egy 50 literes akváriumra gondoltam mert állatkínzásnak tartom az annál kisebbet. Ugye a hímeket csak egyedül lehet tartani,viszont azt hallottam, hogy ha nincs más hím közelében (tehát mint a boltokban ahol látják egymást, ott nem elég élénk és nem csinál semmit. Viszont az nem állatkínzás ha én is két nagyobb akváriumot egymás mellé teszek, hogy lássák egymást? Nem hergelik úgy egymást?
2016. jún. 16. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

De igen, sőt úgy emlékszem törvénybe is van iktatva, hogy nem lehet őket így tartani. A bolt nem tartozik ide, mert ott nem "tartják" a halakat, hanem ideiglenesen tárolják.


A megoldás a tükrözés.

Nem kell sokszor, és sokáig, mondjuk minden másnap 5-10 percre.

Akváriumon kívül is tükrözhetsz neki, vagy tiszta kézzel és tükörrel, akváriumon belül is.

Ennyi pont elég a megfelelő hormon háztartásának.

2016. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet így tartani, csak a két akvárium közé egy kartonlapot kell tenni. Néha pár percre ki lehet venni a lapot és akkor mutogatják magukat egymásnak.
2016. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!