Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Plexiből lehet akváriumot...

Plexiből lehet akváriumot csinálni? Maximum mekkorát?

Figyelt kérdés

Sajnos a szokásos helyzetbe kerültem, még 15 éve kaptam anyukáméktól egy ékszerteknőst. Az eddigi max helye, amire futotta diákmunkából is siralmasan kicsi neki, és lassan odaértem, hogy már nincs hova halasztgatnom tovább, viszont üveg akvárium még üvegesnél is ekkora méretben horroráron van az én pénztárcámnak.


Úgy képzeltem el hogy az egész téglalap alakú akváriumnak lenne egy fém kerete, sarokvasakból összerakva, ebbe lenne beleragasztva a plexi, és egy asztalra feltéve, ugy h körbe sehol sem lóg le róla.

Méretek: 150X90X60

Tudom hogy nem a leg esztétikusabb, te szükségállapotban nekem tökéletesen megfelelne, de nem tudom hogy az oldalak bírnák e a súlyt. Vagy az oldalak közepére és tennem kéne a keretből?



2016. jún. 22. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sima élvédőre is ragaszthatod, vagy barkácsolsz kicsit és nút-horony plusz ragasztó. A lényeg, hogy szerintem min. 10 es vastagat válasz, hogy ne deformálódjon. A hátránya, hogy könnyebben karcolódik.
2016. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
vegyél használtan valami hasonló méretűt,akkor legalább nyugodtan fogsz aludni.
2016. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm szépen!


Már 2 hetemet a használt akváriumot keresésével töltöttem, de még csak hasonlót sem találtam. A gond hogy nekem mivel teknősnek kellene ezért az alapterület számít leginkább. És még ha találtam is hasonlót (800-1000 liter körül) akkor azok általában hosszúak, keskenyek és magasak voltak.

2016. jún. 22. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
de semmiképp se te csináld! lehet most spórolsz vele, de ha kifolyik annyi víz, az sokkal többe fog kerülni :)
2016. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon régen nekem volt plexiből egy 100-literes kocka alakú , szögvaskeretes (jobban mondva rozsdamentes acélból) valamilyen élelmiszer ipari célra készült dobozom.:D Nekem csak vízzáróvá kellett tennem szilikon ragasztóval, még csukható teteje is volt beépített gyári fénycsővel. Jó kis akvárium volt, csak tényleg nagyon kellett vigyázni rá tisztításkor, dörzsölni, kaparni nem szabad egyáltalán. A tekiknek is jó lehet bár azok néha szeretnek az üvegre mászni, lehet, hogy a karmukkal megkarcolják itt-ott.Én FBS szilikon ragasztót ajánlanék, de ha keretes lesz akkor olcsóbb is jó. Egy tanácsot azért adnék érdemes az oldalára az alsó részre felszerelni egy vízleengedő csapot, hogy ne keljen szívócsövezni és könnyebben cserélhess vizet. Ami azt illeti én a vizet is odavezetném ha ez megoldható. Én annyira lusta vagyok, hogy még a szennyvízelvezető rendszert is kiépítettem az akváriumomhoz ami történetesen egy vízgyűjtő hordó az udvaron ( locsolási célokra). Szerintem nyugodtan megcsinálhatod plexiből is ha az lényegesen olcsóbb, ha csak kicsivel akkor inkább üvegből kellene ( nem ismerem a plexi árakat). A hosszú oldalra lehet, hogy kellene egy merevítő, attól függően, hogy mekkora lesz a vízoszlop magassága.
2016. jún. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem ajánlom.

próbálj használtan keresni akváriumot. jófogáson rengeteg van, fél áron van ahhoz képest,hogy az üveges hogy csinálná.

nem lesz olcsó használtan sem, de legalább biztosan jó. ekkora méretűnél ,ha csak 40cm magasan is lesz a víz, majdnem 600 liter vízről beszélünk. én nem kockáztatnék.

most mekkora helyen van?

ha nagyon kicsiben akkor átmenetileg szerezz be egy 100x50x50cm-est. ezt használtan simán lehet kapni 10-15 ezerért. átmenetileg jó lesz,gondolom nagyobb, mint a mostani helye. és később meg elcseréled ráfizetéssel,vagy eladod és veszel nagyobbat..

de mindenképpen üvegből legyen,az is megfelelő vastagságú ,megfelelő merevítésekkel.


nem tudom hány éves vagy, de a szüleid nem tudnak segíteni? mert végülis tőlük kaptad a teknőst,ha pl egy kisebbre növő fajtát vettek volna,most nem lenne ennyi gondod. hátha tudnak segíteni kicsit,legalább kölcsönben ,hogy tudj nagyobb akváriumot venni.

2016. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm asz eddigi válaszokat!

A plexiből készült akvárium (bűtor nélkül) mindennel kb 25ból jönne ki, az üvegből készültre a legolcsóbb ajánlat 120 volt amit kaptam.

Mint már leírtam használtan én hasonlót sem találtam.

Most egy nagyon kicsiben van...tényleg. 12 cm jelenleg a teknös, de két éve kezdtem el ténylegesen odafigyelni a kajájára (tudom ez is nagyon későn volt ahhoz képest h mióta nálam van) és azóta 4!! cm-ert nőtt, tehát attól félek ha így folytatjuk simán eléri a max 25-30 cm-ert is. Sajnos szüleim úgy állnak hozzá hogy már most is elég nagy helyen van, ugyhogy nem hiszem hogy 120 ezer forintot kölcsönadnának...=S a 25öt is tölük kérném első sorban, abba talán még belemennének.

2016. jún. 23. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

[link]


[link]


[link]


120x60 már elvileg elég a tekinek. lassan nőnek, 30-40 évig élnek. amire kinövi ezt is már lesz neked is kereseted :) majd akkor veszel nagyobbat.

2016. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
Nem a legesztétikusabb, de barkácsáruházban árulnak bazi nagy műanyag kádakat néhány ezerért. Ha max derékmagasságba rakod és szépen berendezed, akkor talán még annyira nem is gáz a látvány. A teknőst meg totál nem fogja zavarni ha műanyagban van üveg helyett.
2016. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!