Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór jelentkezett a halaimn...

Egobaboca kérdése:

Darakór jelentkezett a halaimnál. Mivel tudom megvédeni őket ameddig nem tudom gyógyszerrel kezelni?

Figyelt kérdés
Holnap délelőtt 10kor nyit egy felszereléseket àrúsító bolt. Valószínű hogy ott kapok parakillt de nem biztos, akkor viszont hétfőn tudok leghamarabb venni. Mit tudok tenni addig hogy életben tartsam őket?

2016. jún. 25. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Valamilyen módon kezelned kell őket, megvédeni nem tudod.


De ha 30 fokra emeled a vízhőfokot és teszel egy pici sót a vizükbe, az is képes megölni a paraziták petéit.

A parakillt pedig nem javaslom, inkább malachitzöld a megoldás, ezen kívül.


De a darakór általában csak rosszul tartott halaknál alakul ki, milyen halak, mekkora akvárium, milyen szűrés?

2016. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Semmi baj nem volt ameddig nem érkezett meg az új halam. 65 liter a szűrés pont hozzávaló. Egyszerre vásároltam. Az állatkereskedésben csak tudják mi jó hozzá. Kaptam egy vitorlás halat. Előtte semmi bajuk nem volt. És nem abból a kereskedésből való ahol én veszem a halakat. Az összes halam a vitorláson kívűl a Dánióból van. Jó hírű hely és minőségben az utolsó. A vitorlás viszont nem. Mivel egy akváriumom van csak így nem tudtam külön tenni megfigyelésre. Ez lehetett a baj. És valószínűleg a vitorlás màr eleve beteg volt. Mint kiderült egy elég rossz helyről való. Sajnos már a többi halam is elkapta mire rájöttem hogy mi bajuk.
2016. jún. 26. 01:00
 3/21 A kérdező kommentje:
Csíkos dàniók, guppyk vannak benne. Anci. Meg díszmàrna, neon. Összesen 11hal. Plusz a vitorlás.
2016. jún. 26. 01:02
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Vitorlás 65 literbe?

Na ne! Kistányér méretűre növő sügérféle, területvédő és sokat piszkít.

Másrészt a neon rajhal minimum 10-12 hal szükséges, és hozzájuk 80 cm hosszú uszótér, ami szabványméretben 96 vagy 112 liter.

A dániók szintén mozgékony rajhalak.

Az anci 15 centisre is megnő, területvédő. 100 literben lehet párban tartani.

A márnák nagy része megint rajhal, és 100 liter fölötti akváriumot igényelnek, némelyik nagyobbat. Amelyik nem rajhal nagyra nő.

Ne csodálkozz, stressz. Ha így folytatod és kínzod szerencsétleneket, újra előjöhet a darakór vagy egy másik betegség.

2016. jún. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De akkor miért adták oda a kereskedésben. Mindent ott vettem. Azt mondták ez az akvárium méret megfelel. Nem értem. Ilyen helyen szakértők dolgoznak, vagy nem?

Mikor bementem és megkérdeztem mit tarthatok benne akkor miért ezeket a halakat javasolták az akvárium vásárlásnál?

2016. jún. 26. 02:12
 6/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok nagyobb akváriumot venni. És így hogy betegek nem is vihetem vissza. Meg gyógyíthatók hogy esetleg elajándékozzam olyannak akinek nagyobb az akváriuma?
2016. jún. 26. 02:13
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kínzásból vannak ekkora akváriumba hanem mert nem kaptam megfelelő tájékoztatást.
2016. jún. 26. 02:17
 8/21 anonim ***** válasza:

Szakértők???

Ugyan, dehogy! Annyi végzettségük van, mint egy tescós eladónak. Jó esetben értenek a halakhoz és sok ilyen eladó, de nem mindig. Plusz ugye nekik az a jó, ha minél többet eladnak.

2016. jún. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom hogy lehet ide képet feltölteni. Vásároltam 3szor 10ml -es kiszerelésű Malachitzöldet. Aqua-Med típusú. United Pharma forgalmazza. Ezt tettem bele. Valami tippetek esetleg még van?

Nagy köszönöm a segítséget.

Milyen fajta halak tarthatóak az én akváriumomban 65 literben?

2016. jún. 26. 11:05
 10/21 anonim ***** válasza:
6-8 zebradánió, és 4-5 guppy (belőlük csak hímek!) maradhat.
2016. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!