Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy bettának mi az ideális...

Egy bettának mi az ideális körülmény?

Figyelt kérdés

Nah. szóval. Volt egy bettám ,aki tegnap töglött meg . Borzasztóan bűntudatom van és nagyon szégyenlem magam miatta. Egy 10 literes aksiban élt fél éve. Unokatesóméknak egy éve van meg egy 5 literesben,antiklór nélkül minden nélkül. Eddig nekünk is elélt egy gömbmohával,egy műnövénnyel :) . DE TEGNAP takarítottam és unokatesóm javaslatára nem tettem bele antiklórt,metr ,,csak szennyezi a vizet" Pár óra múlva a hal döglötten feküdt a kavicson. Annyira sajnálom szegényt és tudom hogy borzalmas vagyok. És változtatni fogok. Kérlek ne szidjatok,mert így is elég szarul vagyok. Nem tudjátok milyen a háziállatotokat döglötten látni és lehúzni a WC-n :( DE mint mondtam,változtatni fogok.


Változtatás: Szeretnék egy ideális méretű aksit,olyan 30 l körülit ha az elég.Vagy ha már veszek vegyek nagyobbat? Csak 60 liter fér el. Sajnos. Illetve abba más hal is mehet,mondjuk anci? Habár ha jól tudom neki ez kicsi. Ha kell bele szűrő akkor nyilván azt is. Belső jó lenne? És milyen. Lehetőleg az olcsóbb kategóriából :).

Növények kapcsán teljesen kezdő vagyok eddig csak műnövényeim voltak,élő még sohasem. Elég lenne a mű vagy legyen élő? Ha élő akkor milyen?Tele vagyok kérdésekkel tudom :) .

Tető kell neki?Úgy tudom,hogy igen. Az mennyi plusz költség?

Etetés: Betta granulátumot használjak vagy fagyasztottat? Tubifexet nem szeretnék. Az számomra undorító. Bocsi. :/ Zöldségeket milyet?

Világítás: Mi a tíz literesbe íróasztali lámpával világítottunk gondolom nagyobba nem elég az . Akkor milyen legyen?

Választás: Honnan válasszak? Ahonnan ő van,ott kis zacsikban voltak a pulton vagy befőttes üvegbe. Ő a zacsisból van meg kellett mentenem onnan,mert megszakadt a szívem. Pici volt és nyugodt. Mostmeg mielőtt meghalt szép nagy volt és barátságos :)


Fűtőszál lenne 27 fokon az jó kb?


Illetve azon gondolkodom,hogy törpe gömbhal a betta helyett 1 hím 2 nőstény egy 30 l-ben de az véleményem szerint el veszik benne :D Viszont többet az agresszió miatt nem lehet azthiszem.


Szakértők véleménye érdekelne,vagy akik IGAZI akvaristák,nem állatkínzók mint én voltam :(



2016. júl. 4. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30 literbe 1 hím tartható. nagy áramlást nem szeretik, tehát szivacsszűrő a legoptimálisabb. le kell fedni a tetőt. 27-28 fokos víz. heti 20% vízcsere. fagyasztott legyen a fő eleség ( mysis, fehér szúnyog, vörös plankton, artemia)zöldséget nem eszik mivel ragadozó :) az asztali lámpa is elég anubiashoz, jávai mohához, gömbmohához.
2016. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha tehetitek minél részletesebb választ kérnék szépen,nagyon fel vagyok pörögve és hnap megyunk az allatoltba :)
2016. júl. 4. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, úgy tűnik, az anyagiak eléggé korlátoznak, ami persze nem baj, értem én, hogy ilyen világban élünk, csak éppen erről az anyagi világról egy állatnak halvány fogalma sincs, és nem is kéne (pláne a hobbi szinten tartott) hogy érezze, hogy valami számára értelmezhetetlen dolog miatt jó, vagy rossz az élete.


Szóval én azt mondom, hogy úgy vállalj bármilyen állatot, ha rá tudsz annyit költeni, hogy kompromisszum mentesen éljen.

Ha mindent újonnan veszel, egy 30 literes akvárium 25 30 ezer körül van.

Egy 60-as arányaiban ennyivel drágább.

Olcsóbb úgy lehet, ha használtan veszel cuccokat.

Szettet nem érdemes venni, inkább külön-külön a cuccokat.


30 literben semmivel nem társítanám a bettát.

54-ben pl páncélos harcsákkal jól elvan.

Szűrő természetesen minden akváriumba kell, hiszen attól akvárium, anélkül csak egy rohadó víz.

Talán az Atman az, ami árban viszonylag olcsó, de nem full gagyi.

Hogy melyik, attól függ, mekkora lesz az aksi, de a gyári ajánlás hülyeség, annak az alsó határát is épphogy tudja, így kell számolni.


A növényeket a világítás, talaj, stb határozza meg.

Neked egy low-tech akvárium kéne, viszonylag gyenge világítással, és ehhez mérten árnyéktűrő növényekkel.

Pl anubias, microsorum, gömbmoha. Ezeknek nézz utána.

Világításból egyébként egy 0,3 W/l fényerőt el kéne érni.

Vannak ilyen csíptethetős lámpák, vagy olyan, amit üvegtetőre rá tudsz tenni.


De amúgy annyit kérdeztél, és olyan dolgokat mondtál (antiklór) hogy érdemes lenne az alapoktól kezdeni, ahhoz meg konkrétan le kéne ide írni egy könyvet.

Én ezt az oldalt szoktam javasolni, elég érthetően van megírva, az első 2 fejezetet "kezdőknek, és az akvárium " jó lenne, ha végigolvasnád:

[link]

2016. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kifejtős választ. HŰ jó drága :(
2016. júl. 4. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor pörgesd le magad!

Alaptétel, az akvarisztika türelemre tanít!

Milyen halasboltba? Minek? Mit akarsz venni? Mit terveztél eddig meg? Azt se tudod, hány literes lesz az aksi! Mi van, ha ott nincs olyan, amit szeretnél? Rögtönözni fogsz?

Ez nagyon nem így működik!!!

2016. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szűrő meg a világítás dobja meg.
2016. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsó előtti. HOLNAP CSAK MEGNÉZEM HOGY MI VAN OTT NEM VESZEK SEMMIT
2016. júl. 4. 20:29
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link] 50 w


[link] 1-3 mm



Összeválogattam neked a legolcsóbb szettet, ez így működőképes, csak a műszaki dolgok kínaiak, nem tudom, milyen minőségűek. De végül is van rá gari.

Ja, üvegessel kell vágatni egy üvegtetőt, és kész.

Meg növény kell még bele.

2016. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól van, azért nem kell kiabálni, sokan esnek abba a hibába, hogy ámokfutás szerűen megvesznek mindent, meg a boltostól kérnek tanácsokat, (mint ha értene hozzá) aztán verik a fejüket a falba.

Az pedig tényleg alap tétel, hogy türelmesebb leszel.

Majd ha lesz egy jól beért, beállt vized, és észreveszed, az akváriumban a lassú változásokat, mi mire hogyan, mennyi idő alatt hat, majd ráérzel az aksi életritmusára, és rájössz, hogy kicsit másképp ketyeg az órája, mint neked. :)

2016. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fenti szett növényekkel, hallal, aprósággal (kaja, háló, stb) megvan egy bő 20-asból, bár kicsit gyenge technikával.

Hát ennyi.

Ennyit ér a ft.

2016. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!