Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hal tartható egy 30...

Milyen hal tartható egy 30 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy 30 literben lehet tartani halat. H jól tudom csak 1 darab fér el benne és csak valami kisebb. Érdekelne hogy miket kell beszerezni az akváriumhoz? pl. növények, szűrők stb. hogy a halacska jól érezze magát. Ha valaki ezt le írná nagyon megköszönném. Vagy esetleg valami jó oldal is jól jönne ahol utána olvashatok. Előre is köszi.


ui: lehet hogy még itt is elírtam valamit, nagyon kezdő vagyok :/



2016. júl. 14. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én nem kezdeném 30 literessel. inkább 54 literest vennék,abban már több lehetőség van.

30 literben nanohalakat tarthatsz. meg esetleg nevelő aksinak jó(később a szaporulatnak,kishalaknak).

meg garnélás akváriumnak is jó lenne. nem hal, de szerintem ugyanolyan jó.

2016. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én csak valami kis egyszerűt szeretnék. Az sem baj ha csak egyetlen halacska lehet benne.
2016. júl. 14. 16:47
 3/13 $$$$$ ***** válasza:
75%

Talán Betta ( sziami harcos hal) . De öt csak egyedül lehet tartani mert megöli a társai !!!!

De én is inkább egy 54 literessel kezdenék.

2016. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A sziámi harcosok gyönyörű halak. Mint mondtam én csak 1 db halat szeretnék. Egy darab betta tökéletes nekem. Mik kellenek az akváriumba hogy jól érezze magát?
2016. júl. 14. 18:35
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

A bettának is 40 liter a legkisebb mérete. 30 literesben csak garnéla tartható. Érdemes venni egy nagyobbat, jófogáson már találsz olcsón, és sokat felszereléssel adnak.

A 30 literes meg jó lesz keltetőnek.

2016. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ha egy darab halat akarok akkor minek keltető? semmim sincs még szóval mindent később szerzek majd be. Ha halat szeretnék tartani akkor agyba-főbe szaporítani kell őket? Nem igaz hogy 30 literben semmit sem lehet tartani... :(
2016. júl. 14. 18:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Jó, jó, persze, minél nagyobb, annál jobb, de egy betta jól megvan egy jól berendezett 30 literesben is. Ami még ilyen méretben szóba jöhet, az 4-5 hím guppi vagy valamilyen nano hal (1-2 cm hosszú) raj (nagyon min. 6 db egy raj, egy 30 literes nem is bírna el többet).


Egy bettának kell:

- szivacsos szűrő

- fűtő

- aljazat

- élő növények búvóhelynek és az élőhelye gazdagításának


A diszhal.info-n az egyes halfajok igényeiről sokat olvashatsz, mint ahogy egyéb, tartással kapcsolatos cikkeket is találsz.

2016. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7# nagyon szépen köszönöm :)
2016. júl. 14. 18:45
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

1 bettának tökéletes 30 liter, aki mást ír az még nem tartott ilyen halat...

ami kell a tartásához: 30 literes akvárium+ fűtő+ szűrő (lehetőleg szivacs szűrő, nagy áramlatban sokkal kevesebb ideig élnek), le kell fedni a tetőt, mert megfázhatnak. aljzatnak sóder is megteszi. lámpának elég lehet egy asztali lámpa is 6500k -es égővel. igénytelenebb növények : cryptocoryne, anbuias , jávai moha, gömb moha. etetni: fagyasztottal ( mysis, fehér szúnyoglárva, artemia, daphnia) + valamilyen jobb minőségű lemezes/ granulált táp. pl;sera , jbl, tetra.

2016. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

5 ös szerinted 30 literbe csak garnéla tartható? akkor láss csodát:


[link]


nagyon sok faj tartható ekkora helyen... marhaságokat tartsd meg magadnak...

2016. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!