Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akváriumba Atman...

80 literes akváriumba Atman HF-0300?

Figyelt kérdés

Elegendő e ez a szűrő egy 80liters akváriumhoz? A papírom 300l/h ír, ez elméletileg elég kellene hogy legyen bele, ha jól tudom, mivel 3-4xnagyobbnak kell hogy legyen a l/h mint az akvárium mérete.

3páncélos harcsa, 5black molly, 1algaevő harcsa

A víz viszonylag tiszta, bár kicsit szemcsés még, de lehet hogy a benne levő fa okozza, mit gondoltok?

Köszi a rendes válaszokat!


2016. júl. 21. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kizárt, nano akváriumokhoz való.


ez már jobb:


[link]



[link]


sokszorosa a szűrőfelülete, tehát sokszorosa a hatékonysága biológia szűrésben.

2016. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ja, csak a gyári ajánlásnak a minimuma az igaz, a többi úgy hülyeség ahogy van.

Ezt a szűrőt 30-80 literig ajánlják, és a 30 stimmel is, de ennél többel nem bír el.


A jó hír, hogy akasztós szűrő lévén valószínűleg van egy értelmezhető mennyiségű térfoga a szűrőanyag számára, szóval talán nem kell egyből az egészet nekifutásból kidobni a p-csába, mert a biológiai szűrésbe besegíthet.

A vízforgatása viszont ha beérik a szűrőanyag (szivacs?) akkor konkrétan a 0-hoz fog konvergálni, úgy kellene kiegészíteni valami kis belső szűrővel, hogy ennek a vízforgatását konkrétan figyelembe se kell venni.


Egyébként ami a vízforgatást illeti, a 3-4-szeres mennyiség reális... csak épp nem "papíron" hanem gyakorlatban, beért szűrőanyaggal.

Az meg az elméleti vízforgatásnak jó ha a fele, de inkább 40 %-a. Az meg 80 literre 700 l/h.

És ez olyan szűrőre vonatkozik, aminek a kiáramló vize keringést hoz létre, nem pedig egy akasztósra, ami valahogy belecsobog a vízbe, aztán lesz vele valami.


Ezt nem kötekedésből írtam, csak hogy tisztába legyél vele.

Ha ez a szűrő beérik, rettenetesen sok mulm lesz az aljzaton, mert ez semmi áramlást nem fog csinálni.


Simán melléraknék egy ilyet:

[link]



Lehet, hogy máshol ez a szűrő 304 néven szerepel, rá kell kérdezni a teljesítményre és a méretére, mielőtt megveszed, a lényeg, hogy egy szabályozható, 600 l/h körüli szűrő kéne a mostani mellé.

2016. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Illetve máshol lehet, hogy 303 néven van.

Ezért mondom, kérdezz rá, mekkora, milyen teljesítményű, stb.

2016. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, megprobalok beszerezni egy belső szűrőt. Amugy elég jól mozgassa a vizet az akváriumban ez a szűrő. Kb mikor érik be a szűrő anyag, mert több mint 1hete van beszerelve, eddig 1x mostam ki persze nem csapvízzel, nagyon koszos volt már.

Ha tudnék csinálni egy kulso szurot hazilag akkor az helyetesithetné mindkettő szűrőt? Mondjuk egy 1200l/h szivattyúval?

2016. júl. 21. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

1200 l/H diy külső szűrő bármit helyettesít :D

ne csapvízben mosd ki, mert azt a kevés bacit is kinyírod vele :D

2016. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pár hónap múlva beérik.

Majd látod, mikor "eliszaposodik" egy kicsit a szivacs.


Pvc csöves zárt rendszerű házi külsőre keress rá. A tömítést kell jól megcsinálni, nem bonyolult.

Természetesen bőven jobb akármilyen belsőnél meg akasztósnál.

2016. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor is eliszaposodik ha kimosom mikor latom hogy mar tiszta kosz? Vagy az a lényege hogy 1honapig ne mossam ki?

Milyen hordóbol vagy palackbol tudnék csinálni tartályt a szűrőhöz? Amit itthon is megtalálok? Kb hány litereset?

2016. júl. 22. 06:36
 8/12 A kérdező kommentje:
A víz szemcséssége elfog tűnni vagy a fa miatt lehet amit beletettem?
2016. júl. 22. 06:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a lényege, hogy legyen egy olyan erős motor, ami akkora vízforgatással bír, hogy ha eltömődik a szűrőanyag, akkor is át tudja rajta szívni a vizet.

A másik lényeg, hogy legyen egy akkora térfogatú szűrőanyag, amiben kényelmesen elfér a megfelelő nagyságú baktérium kolónia, mivel ha kicsi a hely, nagy a zsúfoltság, és 2 hetente kell kiöblíteni a szivacsot, ha meg van egy bazinagy vödör, abban ritkábban vannak

(értelem szerűen bizonyos mértéknél nem tudnak többen lenni, mert már nem jut élelem számukra)

azt meg fél évente kell takarítani.

Hogy mi van otthon, azt te tudod.

Teljesen hermetikusan le lehessen zárni, viszonylag merev falú legyen, és szétszedhetős.

Rákerestél a pvc csőre? Mi a baj vele?

Az akvárium térfogatának kb 10%-a legyen. (Kevesebb is elég, de ha már házi, és amúgy se létezik a túlszűrt akvárium fogalma, miért ne lenne 10%.

Hogy a szemcse mitől van, vagy mikor fog eltűnni, nem tudom. Valószínűleg idővel leülepszik, és nem valószínű, hogy a fától van.

2016. júl. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mostmár érthető minden! Milyen szűrőanyagokat lehet beletenni? Igen rákerestem. Akkor legalább 8literes legyen a palackja a szűrönek?!
2016. júl. 22. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!