Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalga az üvegen?

Ecsetalga az üvegen?

Figyelt kérdés

KB 2hónapja indítottam az akváriumot, 80literes, 2x20w fénycső(neoncső). 5 molly, 3 páncélosharcsa, 1 anci. 4fajta növény, nevét nemtudom nekik, de az a lényeg hogy ebből kettöt ismerőstől kaptam akinél jelen van az ecsetalga. Mielőtt beindítottam az akváriumot azelőtt 1hetet kisakváriumban voltak,algaölőt is öntöttem mellé, leszedtem minden kis feketeséget róla, és utána került az akváriumba. Eddig jó is volt minden, de nemrég észrevettem a kis 3-5mm es "szőrszálakat" az akvárium oldalán. Úgyhogy 99% hogy a növényről való az ecsetalga.

A kérdés az hogy hogyan tudnám megfékezni az alga terjedését? Vegyek 1-2db sziámi ormányos márnát?

eddig heti 20% vízcsere volt, ma csináltam egy több mint 80% osat, és levágtam a kapott növény leveleit, és csak az új fehér gyökereit hagytam meg.

Mitévő legyek?


2016. júl. 25. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A márna a legrosszabb ötlet amit csak tehetsz, azt semmiképpen ne vegyél.

Se nem 80 literbe való, se nem tartható belőle 1-2 egyed, az meg gondolom nem képezi vita tárgyát, állatok élete nagyságrendekkel előrébb való, egy ecsetalgás akvárium üvegnél.


Van pengés alga kaparó, szedd le vele az üvegről.

Nézz utána a fényerődnek megfelelő, ahhoz mérten tempósan növő növényeknek (pl greenaqua-n) és ültess belőlük párat.

De a lassan növő növények alapból hajlamosak ecset- pont- stb algásodásra.

A növénytápok mellé használj easy carbo-t, egy fecskendővel szívd fel a kellő mennyiséget (neked max a gyári ajánlás fele kell) nyúlj be a vízbe, és nyomd rendszeresen az ecsetalgával fertőzött levelekre.


Ja, és emiatt ne csinálj 80%-os cseréket. Ez nem így működik. Többet ártasz vele, mint használnál.

Ez nem egy sátántól való kórság, nem lehet "kiönteni" az algát.

Stabil vízminőségbeli változások kellenek , egymás után, kipróbálni ezt-azt, és időt hagyni , hogy a változtatásoknak a következményei kiforrják magukat.

Ha semmin nem változtatsz, óránként is csinálhatsz 100%-os vízcserét is, semmit nem jelent.

2016. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
az okot szüntesd meg, mert előbb-utóbb megint kialakul. okozhatja nitrát de a megfelelő áramlás is. milyen a szűrő? milyen gyakran mennyi vizet cserélsz?
2016. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*nem megfelelő áramlás
2016. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szűrő atman cf1000, hetente kb 20% ot cseréltem, de tegnap csináltam egy nagyobbat is!
2016. júl. 26. 18:34
 5/10 A kérdező kommentje:

Van itt egy pár kép

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 26. 18:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, az első képen a levelek szélén valamennyire látható kis barna nyúlványok, ez lehetséges hogy barna alga, nem bírtam jobban lefényképezni, a 2. képen a kövön látható, a 3. képen pedig kis piros foltok vannak néhol a hátsó falon, ott a fekete szálak elvannak pirosodva, az mitől lehet?
2016. júl. 26. 18:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb ez a fehér aljzat.

A növények széle tipikus,, jó lenne valami gyorsan növő növény. Meg amit még írtam fentebb.


Amúgy milyen csővel világítasz, hány kelvin?

2016. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kvarc homok van az alján, 2db 6500K daylight 18W, lehet a növényeknek sok a K mert barnulnak a felső levelek.
2016. júl. 27. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:
miért lenne sok a K ? tudod egyáltalán ,h a K minek mértékegysége?
2016. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Annyira kezdő nem vagyok :D azért gondolom mert elkezdtek barnulni a levelek, de lehet hogy csak a 12h világításból veszek vissza mondjuk 10h ra
2016. júl. 27. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!