Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 litertes akváriumba milyen...

80 litertes akváriumba milyen növényt, halat ajánlatok? Leirtam mi van.

Figyelt kérdés
Aponogeton növényem van, ami elég nagy méretűre nő igen gyorsan. Valami kisebbre gondoltam, aminek elég a közepes világitás. Ezen kivül anubias nana van mangrovera kötözve, valamint van úszónövényem ami irdatlan gyorsasággal szaporodik igy ezt rendszeresen ritkitom. Halak: panda cory 5 db, barna cory (aeneus) 2x, anci 2 felnőtt 3 kicsi, xipho 4x, molly kb 10-15 (állandóan szaporodnak de megfelelő méretnél túladok rajtuk), guppy kb 10, platty x3. A halfajtok amiket szeretek azok éppen ezek, szóval ezekből kellene megfelelő kombináció, vagy egy-két fajjal kevesebb de akkor tennék helyette neonokat vagy hasonló kistestű csapathalat ami megfér mollyval, guppyval..
2016. aug. 4. 09:39
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Amit mindenképp be szeretnék szerezni az egy kis szivárványos géb.
2016. aug. 4. 09:41
 2/22 anonim ***** válasza:

Na akkor:


A guppi , molly azért jó mert békés halak és remekül megférnek egymás mellett . Ehez 2 anci is remekül passzol mert azok elvannak magukban . Plattyról nem tudok nyilatkozni ilyen halam még nem volt de sztem ez is megfér velük . Sztem pár kissebb páncélos harcsát nyugotan rakhatsz be nagyon békések de akkor vigyázz hogy puha talaj legyen vagy be hegyes köves mert az felsérti a bőrük de amúgy remekül elturkálnak ők is . Növénynek gömbmohát nyugodtan berakhatsz mert kevés a fényigénye , és jól mutat . Szerintem rákot is rakhatsz be (nem a nagyot hanem a kis 1 max 1,5 cm kis óllótlan garnélát mert szintén csak tisztogatnak és az elmerült halkaját eszegeti csak fel szóval ha ilyen békés halakat raksz akkor megmaradnak.

A gébröl nem tudok nyilatkozni .

Remélem segítettem

2016. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
nem értem, ezek a halak már megvannak? ja ekkora akvába elég 2-3 faj.
2016. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
a garnélák hamar kajává válnának... 7-8 cm-es molly keresztbe lenyeli őket...
2016. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy van gömbmohám kb 10 cm átmérőjű ami megvan már több éve. Vannak red cherry garnéláim is, illetve black sakura lenne érdekes még. Nem volt problémám a felnőtt garnélákkal még szaporodtak is igaz kevés kicsi maradt meg. A halak amiket irtam az az ami nekem van, de szeretnék egy kiegyensúlyozottabb kombinációt kialakitani, ezért tettem fel a kérdést. A növényes dolog az nagyon érdekelne, mit tudtok ajánlani az aponogeton helyett vagy hogyan tartsam karban hogy ne burjánzzon túl?
2016. aug. 4. 10:10
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
növényeket nem nagyon vágom ,de 80 literbe nem való se xifó se molly. én megválnék tőlük meg a guppyktól is és vennék 15 db neont, vagy valamilyen más ponytylazacot.
2016. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Volt neonom már, igaz fekete de azok valahogy nem is tudom.. Unalmasak voltak. A neonok. Legalábbis magukban azok lennének. Az elevenszülőknél azt szeretem, hogy szaporodnak igy mindig akad valamilyen érdekes szinű, formájú egyed amit megtartok, az öregek meg ugye lassan elmennek.. Nem kell soha halat vennem, csak ha valami nagyon megtetszik, vagy ha frissiteni akarom a vérvolanat, pl mint ahogy a szivárványos kis algázó géb ahogy megtetszett.
2016. aug. 4. 10:31
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
olyan lassan azért nem mennek el a szifó molly 4-5 évig simán éla platti guppy is 2-3 évig, ha hamarabb pusztulnak akkor az vagy az ammónia vagy a nitrát miatt van a túltelepítés miatt. ez 40 db hal, nagyon sok 80 literre. nekem ennyi halam van 600 literbe, csak hogy érezd az arányokat.
2016. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy sok, éppen próbálok egy jobb kombinációt csinálni. Az ancim amúgy, a him 7 vagy 8 éves már, az én büszkeségem :). A két aeneus cory ennél is idősebb mert még az anci előtt megvoltak. Amit meg szeretnék mindenképp tartani az az 5 panda cory, az kis ancikból 1, mollyt 7-et, plattyt meglehet egyet sem.. Guppy az olyan kicsi méretű, hogy nem sok vizet zavar de ezekből sem hagyom meg mind, igy jó lesz? Xiphóból 5 db maradna mert két him van arra pedig jó ha több a nőstény. Eppen, hogy ne legyen üres az akvárium.. ??
2016. aug. 4. 11:54
 10/22 anonim ***** válasza:
80 liter 20 hallal egyáltalán nem üres, ha rendeseen be van rendezve, ágakkal, kövekkel, növényekkel...
2016. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!