Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szombaton vettünk egy 120...

Poli Verocs kérdése:

Szombaton vettünk egy 120 literes aqváriumot! Amibe tettünk aymonerit, xipho extrát, dalmata black S mollykat kék és vörös neont mindegyikből 2 darabot egyedül a neonokból volt 8 darab mivel hogy rajba usznak! Mára 3 db maradt mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2016. aug. 22. 11:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ezek szerint nem eleget, első dolog, h 3 hétig járatjuk az akvát a halak érkezése előtt! ez pont kihagytad?!?!?! :DDDDD


na segítek, nehogfy megvedd az első külső szűrőt amelyik valamelyik kretén ajánl...

120 litert lazán megszűr egy belső szűrő ,ha nem telepítesz túl.


egy atman powerhead 2-3 literes szivaccsal lazán elbír ennyi ammóniával

tessék prücsök:


[link]


[link]


[link]


a 201 vagy 202 jó lesz minél nagyobb szivaccsalm le van írva a szivacsok mérete, nézd meg melyik fér el az akvádba.

2016. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
most nézem milyen halakat tartasz , tényleg nagyon béna vagy,a vörtös neonnak hideg a 24 fokos víz meg a mollynak is... nem a kiskegyedet kellett volna olvasnod !! :P :D :P:D
2016. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

tessék a halad:

[link]


26-27 fokban az igazi neki...

2016. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

3 heti járatás, külső szűrő... Na igen.

Hamar ammónia, nitrit és nitrát mérgezés következik be ilyenkor.

És egyébként.... UGYE NEM TETTÉL 2 AYMONIERIT EBBE A TÖBBI HAL MELLÉ? Mert ha igen, azokat gyorsan vidd vissza....

Nem mintha a többi hal olyan jó lenne így..

2016. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem nem a kiskegyedet olvastam :D

Az eladó segített én mondtam mit olvastam miket raknék bele ö meg mondta a többit!! De ezek szerint nem igazán volt jó döntés ráhalgatni!!

2016. aug. 22. 16:03
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát nem.

Egy átlagos eladónak konkrétan nincs semmilyen a halakkal kapcsolatos végzettsége. Neki annyi a feladata, hogy pár napig vagy hétig életben tartsa.

Az, ha neked holnapra meghal az összes halad, neki csak jó: Normális esetben mondjuk pár évente veszel néhány halat. Így pedig pár nap múlva mész még halért.


(Persze vannak olyan eladók, akik értik a dolgukat és tényleg segítenek... Csak sajnos a többség nem ilyen).

2016. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát igen ez a gond! De tényleg van akik normálisak és segítenek! Az oldatot is amit ajánlott inkább kiszürtem.mert nagyon zavaros és egyre zöldebb volt a víz!
2016. aug. 22. 17:00
 18/18 anonim ***** válasza:
az az oldat pont ,h jó, nem attól zöldül, attól fehéres-opálos lesz max 1 napig, de utána elmúlik magától... az ammóniától zöldül...
2016. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!