Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tó párolgás, vízvesztesé...

Kerti tó párolgás, vízveszteség lehetséges ez? Többi lent.

Figyelt kérdés
130 m2-es fóliázott kerti tó most az elmúlt négy napban (nem volt kánikula) két centit párolgott, normális ez? Kb 2.6 m3/4nap? Ez lehetséges? Új a tó nincs viszonyítási alapom. Árnyék nincs egész nap éri a nap és szeles helyen van. Félek hogy nem e szivárog.

2016. szept. 28. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:

"A szabad felszín párolgása hazánkban októbertől márciusig napi 0,3-2,5 mm között, áprilistól szeptemberig napi 3-5 mm között ingadozik."


[link]

2016. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És pontos képlettel: [link]
2016. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Neked van tavad? Ha igen ezt a párolgási adatot reálisnak tartod? Kánikulában okés de az elmúlt napokban kifejezetten hűvös volt.Akkor ezek szerint nem ereszt a tavam??
2016. szept. 28. 22:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs sajnos, de két, egymástól független szakmai forrásból is ugyanaz derült ki, azaz egy fedetlen tó valóban ennyit párolog.


Annyit tudsz tenni, hogy teszel bele olyan vízinövényeket, amelyeknek nagy, vízfelszínre terülő levelei vannak, és ezzel csökkented a fedetlen vízfelszínt.

2016. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ez a terv.Tavirózsákkal fogom megoldani.Kicsit pofán vágott ez a vízmennyiség amit pótolnom kell majd rendszeresen.Erről a tóépítés előtt nem érdeklődtem...::))
2016. szept. 28. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.Nekem ehhez képest kiskádam van,2x3m 6m2 :)

Hetente min 3cm,de néha 5párolog el.


Nem tudom a tied milyen mély,de valami árnyék jó lenne jövőre.Nagyon fel tud melegedni nyáron.

2016. szept. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a ültetőzónákat leszámítva a sekély rész kb 90-cm a mély rész 160-cm kb.
2016. szept. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!