Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványrák etetés?

Márványrák etetés?

Figyelt kérdés
28.-án kaptam 5 rákot azóta semmit nem ettek.Mit csináljak vettem nekik teknős heti menüt.Mindent kipróbáltam de semmi.Mèg a hal sem.Most mit tegyek hogy egyenek?

2016. szept. 29. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkora méretűek a rákok?

Alapvetően szinte mindenevők. Nagyon érdekes, hogy nem esznek semmit. Ha kicsikről van szó, akkor nagyon minimális mennyiséget esznek, azaz nem látványos a fogyasztásuk.

Természetüknél fogva egész nap takarítanak, eszegetnek az akváriumban.

Erről jut eszembe, miben tartod őket? Remélem, vízzel teli akváriumban és nem száraz terráriumban. (?) Bocs, hogy ilyen alapvető dolgot kérdezek, de halottam már ilyenről. Megélnek szárazon is, de vízi állatok.

Mekkora az életterük, azaz mekkora az akvárium? Van benne más állat is vagy csak ők? Van megfelelő számú búvóhelyük? (rákok száma + 1)

Növényes akváriumban vannak? Mert ha igen, akkor megeshet a növényekkel táplálkoznak és ezért nem nagyon esznek tápot.

A teknős eleséget is biztos megeszik, de inkább rákeleséget adj nekik. A legeslegjobb a SERA Crabs Natural rákeledel!!! Imádják!

Én mellette adok nekik hetente kétszer-háromszor néhány karika, vagy gerezd sárgarépát, egy-egy salátalevelet, egy-egy szelet kígyóuborkát. Nem kell párolni, de forró vízben érdemes leöblíteni, hogy ne vigyél be fertőzést.

A másik akváriumban gyorsan termelődő növényekből szoktam beültetni hozzájuk, az néhány hétig akár egy hónapig is bírja, míg ki nem irtják a rákok. (a legtöbb fajtának megrágják a levelét, de némelyiknek csak a gyökérzetét) Ám búvóhelynek is kiváló számukra. Ilyen esetben aktív életet élnek, egész nap jól láthatók. Üres akváriumban egész nap bujkálnak.

Érdemes apró szemcse méretű (1-5 mm) aljzatot tenni nekik, élvezettel, buldózer módjára túrják, építkeznek vele. :-)


Nyugis kisméretű halakkal együtt lehet őket tartani (pl. guppikkal), de akkor nem szaporodnak, hiszen a halak megeszik a frissen kikelt rákokat.

Ha szaporítani szeretnéd, akkor 5-6 centit elérő rákokat külön kell rakni egyesével saját kis akváriumokba. 30-50 literesekbe, 1-2 búvóhellyel. Ebben az esetben megnőnek akár 10-14 centire (csápok nélkül mérve) és negyedévente 20-50 kicsivel szaporodnak. Ezekből kb. 5-20 marad meg. Együtt tarthatók anyukkal 2-3 centis méretükig.


Bármi kérdésed van keress bátran!

2016. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
10litter 2 rákkal.Már mindent megpróbáltam.Lassan èhenhalnak mit tegyek.
2016. szept. 30. 17:27
 3/5 A kérdező kommentje:
2nagy együtt többi kicsi külön
2016. szept. 30. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
búvóhely van nekik?
2016. okt. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10 literes akvárium egynek is kevés! Minimum 30-40 literes kellene több búvóhellyel, igazi vagy műnövényekkel.

Az etetésüket első hozzászólásomban leírtam.

Nem írtad, mekkorák a rákok.(?)

10 literesben a frissen kikelt 0,3-1 centis rákokat lehet tartani, akár tucatjával, amíg el nem érik a kb. 3 centit.

30-40 literes akváriumban 3-6 darab 3-6 centiset lehet tartani. Amint elérik az 5-7 centit vagy át kell tenni őket nagyobb 100-150 literes térbe őket vagy eladni belőlük és 1-2 maradhat a 30-40 literesben.

Hozzáteszem, 30-40 literesben tartva több példányt nem nőnek meg teljes felnőtt méretükre, hanem kicsik maradnak, azaz legfeljebb 5-7 centisek.

A legideálisabb tartás, ha 40-50 literes akváriumban egy azaz 1 darab példányt tartunk. Akkor az képes megnőni a normál méretére, a 11-14 centis hosszt elérve.

Kicsinyeivel együtt tartható, amíg azok 1-3 centisek.


A rossz életminőség, a szűk élettér, a megvilágítás hiánya , vagy a rossz fénytípus, a helytelen táplálás, mind befolyásolják az akváriumi állatok életét. Legyen az hal, rák, teknős, stb.


Konkrét tanácsot nem lehet adni, ha nem ismerteted a pontos helyzetet. A "miért nem esznek" kérdés önmagában nem elég.

2016. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!