Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Nem bírok...

Mit csináljak? Nem bírok lépést tartani a nitráttal.

Figyelt kérdés

2x15 watt

54 liter

8 nano hal, garnélák, 3 csík, néhány csiga

gh: 12-13 kh:7

26 fokos víz

A szűrés kifogástalan azt zárjuk is ki.

fél mili aqua garden naponta

Előzmények: Az akvámban korábban extrémen alacsonyan volt a nitrátszint heti 50% vízcsere miatt. Megjelent az ecsetalga, a növényeim a mohákat leszámítva erősen pusztultak. Akvaristák tanácsára csökkentettem a vízcsere mennyiségét, beindultak a növények újra. Kb fél év elteltével viszont a nitrát, ha nem cserélek 50% vizet hetente kiugrik 50 mg/l fülé is akár hét végére. Az a vicces, hogy gyorsan növő növényeim közül csak egy burjánzik a többi erősen pusztul. Ilyen magas nitrát szint mellett? A táp napi fél mili aqua garden 54 literre, ioncserélt vagy ozmó vízzel szoktam cserélni 5 liter ion vagy ozmó és kb 10 liter csapvíz. 5 centis az akvárium aljzat, tehát ha jól számolok olyan 30% vízcsere. A triptartitám teljesen trapára ment az ambulia jó meg a valiznéria is bár az se tökéletes, nem nő olyan gyorsan és alacsony is marad. (gondolom a lágy víz miatt) Nos kérdezném mit tegyek? Kevés a mikroelem emeljek a tápon? Akkor meg algabum még jobban. mert az is van dögivel: ecset, zöld, pontalga nem győzöm lekaparni. Az ecset már nem is zavar, kezd eltűnni csak egy kőre telepedett és azt kezdi belepni. Makro elem hiányom lenne foszfor vagy kálium? Vagy karbó kéne? A szén segítene a magas nitrátot csökkenteni? Teljesen belehülyülök már komolyan mondom, hogy ezt az egyszerűnek látszó gordiuszi csomót nem vagyok képes átvágni. Segítsetek már kérlek! Nem akarok heti 2 vízcserét. Nem tudnék kijönni az időmmel egy napon van csak amit az akvarizálásnak tudok szánni. Vagy talajt kéne porszívóznom? (manado) nem hinnem, hogy ez az ok, de megcsinálom ezt is. Ha tovább fennáll a probléma akkor tovább?


Egyszerre egy dolgot szeretnék kipróbálni a felsoroltak közül amikre gyanakszom, hogy tényleg találjam meg a probléma forrását. Ezért is írtam ide melyikkel kellene kezdenem melyik a leggyanúsabb ok szerintetek? vagy cseréljek tápot? TF planter jobb lenne? Az aqua gardenből már úgy is alig van. Előre is köszi a válaszokat!



2016. szept. 30. 00:09
 1/9 elwera ***** válasza:

Szerintem legjobb a virágokhoz való táprúd. Virágboltban kapsz.

[link]

3db 1 centis darabot letörsz belőle, beleszúrod a talajba és akkor 1 hónapig nem kell tápozni semmi mással.


Én anno pro soil talajt használtam, és amikor kifogyott belőle a tápanyag, táprudakat szúrkodtam bele.

Volt olyan időszak is amikor panzi aquaplantot nyomkodtam a növények gyökereihez. Ezt díszhal boltban kapsz:

[link]


A folyékony tápok nekem annyira nem váltak be, a Ga makro+micro, vagy a ProFito sem, amiket általában szeretni szoktak az akvaristák. Nekem így az általános növénytalajban táprudakkal, vagy táptablettákkal sokkal szebben nőttek a növények.

2016. szept. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy 5 perces aljzatporszívózás beleférne, de egy 2 perces vízcsere nem? (mert akkor a cserevíz mennyiségét is lehet csökkenteni)


Na mindegy, nem hinném, hogy ez lenne a megoldás, szerintem tápanyaghiányod van, ezért áll le a növekedés, és nem épül be a nitrát. (liebig törvény)

Nem tudom, miből lehet hiány, de én mindenképpen ezen az úton indulnék el.

Amúgy ha csak a nitrát a gond, létezik nitrát megkötő gyantát, használd azt, tedd bele a szűrőbe. (de nem hiszem, hogy az lesz a megoldás, 1 próbát esetleg megér)

2016. szept. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
cserélj több vizet és pótold a tápot
2016. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Az aqua garden combi nitrogén és foszfátmentes táp. Tehát mindenképpen az akváriumodban termelődik a sok nitrát. Vagy túletetsz, de nagyon csúnyán, vagy a talajod van tele mulmmal. Szerintem cserélj gyakrabban vizet, és egy nagyon kevés foszfát is segíthet. Kálium elvileg van a tápodban.
2016. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy az aqua garden nitrát és foszfát mentes, csak arra gondolok, hogy más makroelem hiányom van. Mondjuk foszfor és kálium (de a kálium nyilván nem ha az van az aqua gardenbe) akkor talán foszfor? Bár ezt is hülyeségnek tartom.


Az a baj igazából a talajporszívózással, hogy kb fel kéne túrnom az egész akvát hozzá, van egy része az akváriumnak ami bazalt és valószínűleg ott van a legtöbb mulm a fölött vannak nagyobb lávakövek. A manado alatt meg jbl golyók vannak, ha a mulmot jól kiakarom szedni akkor valszeg az is feljön vele együtt és olyan extrém zöld vizem lesz, hogy öröm lesz nézni.


A tervem az, hogy megpróbálom óvatosan a talajporszívózást, de ha ez önmagában nem lenne elég akkor rakjak a vízbe karbót? Mármint a karbó ugye segíti a növények tápanyag felvételét és hát valamennyire csak csökkene nitrát szint nem? Emeljek esetleg a világításon már a világítás hosszán? Mondjuk 12 órára + karbó. Ennek elvileg lekéne húznia a nitrát szintjét nem?

2016. szept. 30. 13:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Etetni meg nem etetek túl az tuti, alig kapnak valamit enni, de míg ez a probléma fennáll minden más, vagy harmadnap fognak kaját kapni.
2016. szept. 30. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy biológiai egyensúlyban levő akváriumba nem kell semmiféle növénytáp.
2016. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezért a kontár hozzászólásért kár volt közel 1 hónap késéssel ide irkálgatnod.

Azt tudnám, honnan veszik az emberek ezeket a hülyeségeket!?


Nektek van valami külön fórumotok, ahol ilyeneket találtok ki?

2016. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az öreg 30 éve akvarizál. Akkoriban (gondolom) csak olyan kommersz növények voltak amik megéltek táp nélkül is... Azóta semmit se haladott a korral, talaj szűrőt meg szűrő nélküli akváriumokat is gyakran ajánlgat... :)
2016. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!