Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium mérete milyen legyen...

Akvárium mérete milyen legyen harcsás akváriumhoz?

Figyelt kérdés
közel 1000l re gondoltam csak azt nem tudom hogy széles legyen,magas vagy hogy,mik legyenek a méretek?Gondolom szeretnek úszni rendesen így szélesnek kellene lennie főképp.Én gondoltam egy 70x60x170 esre (MSZH)
2016. szept. 30. 12:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

üvegharcsa ? vagy corydoras? :DDD

nagyon nem mind1 ,h milyen harcsa

2016. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

de a harcsák inkább a talaj közelében mozognak ,szóval felesleges 70 cm magas 60 tól semmiképp se legyen magasabb mert takarítani is szar lesz :D, inkább az alapterület legyen nagyobb.



220cm x80cm x 60cm magas sokkal jobb. ez bruttó 1056 liter

2016. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát még nem sikerült dönteni :D,Eddig leragadtam az óriás vitorlásnál,a plekónál,a torukátum,algaevő,de jó lenne valami kis csapatosat is tartani,nem akarom túl bonyolítani.olyanokat akarok amikre nem igen kell fűteni,gondolom a víz így is felmelegszik magától idővel,és

a vízminőségre sem túl kényesek

2016. szept. 30. 12:39
 4/21 anonim ***** válasza:

a vízminőségre az összes hal kényes (ammónia), valamelyik jól bírja a szenvedést és tovább bírja a rossz feltételeket...

ezek trópusi halak, fajtától függően igénylik a 23-24-25-26 fokos vizet, ha nincs ennyi fok télen a szobába akkor fűtő is fog kelleni...

túl egyszerűnek gondolod a hal tartást. nem arról szól a dolog, h fogsz egy 1000 literes akvát teletöltöd vízzel és már kész is van :DDD

egy élő biológia rendszer. olvass sokat, mert csalódás érhet ha egyből nekiugrasz. nekem 180x60x55 akvám van ,de jó fél -1 évet olvastam , tanultam előtte. ne kapkodd el a dolgot.

2016. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
*fajtól függően
2016. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Már évek óta olvasgatok,szinte minden oldalon jártam már,itt igazából a vízminőséget nem az ammóniára értem mert az ugye mindre káros hanem pl hőfok,keménység,ph...,már csak azét mert én inkább esővízben szeretném őket tartani mint csapvízben,télen is meg nyáron is meleg van,így a fűtést nem akarom túlzásba vinni,persze akarok csak nem állandóan használni
2016. szept. 30. 13:22
 7/21 anonim ***** válasza:
ja , értem. az esővíz még jobb nekik, mert az lágyabb.
2016. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen.én is erre gondoltam,a vizet mindig gyűjtöm öntözésre is,így van bőven,növényeket nem akarok max a hazai tócsagazt,ha ki is írtják rakok be másikat,barnás vizet akarok nekik,sziklás hátteret sok búvóval,valami kis szemcsés aljzat ami sötétebb,sűrű vízcsere kb 40 % ban,szóval sokat olvastam már,most is csak infót akarok gyűjteni,meg valósítás csak ha minden rendben,elkapkodni nem akarom,harcsákat választottam mert viszonylag hosszú éltűk,mindenevők,és nem kell őket annyira félteni mint pl egy guppit még ha az nem is olyan kényes hal,a harcsák közt is a torukátum a kedvencem,lehet csak őket akarom tartani meg algázókat
2016. szept. 30. 14:22
 9/21 anonim ***** válasza:

biztos kafa lesz, bár nekme üreg lenne csak harcsákkal, egy csapat pontylazac, sügér mehet feléjük. :)


az tisztességes hely lenne már az osicnak is :D


[link]

2016. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
*üres
2016. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!