Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás jó így?

Ez az összeállítás jó így?

Figyelt kérdés
96 literes akvárium. 3 platti, 3 guppi hím, 3 kék pajzsos páncélosharcsa, 12 neon, 5 fekete tetra (már idősek) és egy anci lakik benne.

2016. okt. 16. 21:15
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát ideálisnak éppen nem mondanám de azért határesetként elmegy pláne, hogyha már nem nagyon lehet módosítani. Azért leírom mi az ami nem igazán jó. A tetráknak kicsit szűk ez a mozgástér és legalább még 4-5 db kellene, a páncélosok is jobban éreznék magukat csapatban, természetesen egy nagyobb helyen, ugyanez a gond a plattikkal és gupikkal is. Megoldás: 200-250 literes akvárium és az anci kivételével nagyobb rajok. Az akváriumod mérete nem teszi lehetővé a létszámbővítést ezért írtam, hogy határesetként ez a felállás még tartható jó szűrés, dús növényzet és gyakori vízcserék mellett.
2016. okt. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A páncélosok és a tetrák régebb óta megvannak, akkor még nem néztem utána a dolgoknak, az eladó meg azt mondta, hogy a 3 okés, tetrák pedig eredetileg 8-an voltak, csak szép lassan elfogynak. Amúgy a páncélosok mellé pont a létszám miatt vettem két albínót (csak az volt a boltban) és kiközösítették, szóval elajándékoztam őket. A plattiból direkt vettem keveset, nehogy elszaporodjanak, 1 hím 2 nőstény. :)
2016. okt. 17. 11:15
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Akkor a plattik még sokasodhatnak ha jól tartod őket. Sokat nem tarthatsz meg de pár db maradhat. A guppikból ne vegyél újakat ha kiöregednek akkor még egy kicsit bővíthetsz. A harcsáknál is várható szaporulat ha hímed és nőstényed is van, bár ha már régóta megvannak akkor lehet, hogy nem, ellesznek ám ők gond nélkül hárman is. Mondjuk azon csodálkozom, hogy az albínókat el kellett ajándékoznod, nálam teljesen jól elvoltak. Ami azt illeti ezek is csak fiatal korban úsznak rajban, később már nincs olyan szoros kötelék de szeretik ha van 5-6 társ.
2016. okt. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is csodálkoztam, mert a boltban is mondták, hogy nem gond hogy albínók, de láttam hogy teljesen kizárják őket, így meg semmi értelme nem volt, szóval jó hogy volt egy ismerősöm, aki be tudta fogadni őket. Talán az lehetett a gond, hogy azok fiatalabbak voltak, a trió meg már egy jól összeszokott csapat.
2016. okt. 18. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!