Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan irthatnám ki ebből az...

Hogyan irthatnám ki ebből az akváriumból az algát?

Figyelt kérdés

Adott egy 30 l-es akvárium, Tetra táptalajjal, Dennerle kaviccsal, beállt vízzel, és átmenetileg (mentési céllal, amíg a 200 l-es el nem készül!!!) 3 db guppival. Egy növénnyel sikeresen bevittem fél éve az ecsetalgát, és azóta nem tudom kiirtani, viszont annyira eldurvult már a helyzet, hogy alig látom a növényeket alatta... Ez idő alatt próbálkoztam az elsötétítéssel, világítási idő csökkentésével (7-8 órát megy), nagy vízcserékkel, EasyCarbo-zással - CO2 tablettázással (helyileg tökéletesen működik, de nem locsolhatok bele annyit, amennyi elég lenne ennyi alga helyi "kezelésére") és egy ideje élesztős CO2 rendszer is üzemel a világítás idejére. Egy időben meg tudtam azt csinálni, hogy levagdostam az algás leveleket, de már nincs olyan levél, amin ne lenne...

Gondoltam már arra, hogy szerzek algázó gébet vagy sziámi ormányos márnát, mert állítólag ők segíthetnének, de 30 l-be nem kényszeríteném őket, ha nem muszáj (később ugyan átkerülhetnének vagy egy 120-asba, egy 80-asba vagy a 200-asba), és ez még mindig nem oldja meg a probléma gyökerét...

Mit nézek el, mit próbálhatnék még meg? Nagyon el vagyok már keseredve :(



2016. okt. 22. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen világításod van, mennyit tápozol és milyen növényeid vannak?
2016. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Végül is csak a 2 legalapvetőbb dologról nem beszéltél, a szűréstől meg a világításról.

Amúgy ha ennyire durva a helyzet, nem hiszem, hogy teljesen meg lehetne tőle szabadulni. Ha a carbo valamennyire bevált, azzal kordában tartható.

2016. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első kérdésre válaszolva: egy 2700K-s, 1430 lumenes izzó világít rá. A környéken ez volt a legjobb, amit találtam sajnos. Tápozás nincs egyelőre az alga miatt.

Van benne lineata, fissidens, pogostemon helferi, alternanthera reineckii mini, egynek nem tudom a nevét, vele sikerült bevinni az algát (relatív vastag a szára, világoszöld, csúcsos levelei vannak, ahogy észrevettem nem túl igényes, és gyorsan nő) és ludwigia brevipes.


A szűrést egy Aquael, szivacsos belső szűrő végzi, 250 l/h-s a max vízforgatása, ami majdnem minimumra van állítva.

2016. okt. 23. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az aquael fan mini is 260 l/h, 250-esből csak a fan mikro van, de az meg nem szőrű.


Igen, tudom hogy a gyártó szűrőnek hazudja, de attól még nem az. Az egy víz keringető.

Gyakorlatilag nincs biológiai szűrésed.


Lehet, hogy van más probléma is, (pl hogy közepes fényerővel világítasz, tápozás nélkül, nem túl szerencsés spektrumban, amik sehogy nincsenek összhangban)

de szűrés nélkül ez kb tökmindegy.

2016. okt. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha jól értelmezem, az első és legfontosabb egy szűrő csere lenne. Tudnál valamit tanácsolni ideális szűrő terén?


Azért nem tápozok, mert az algát is ugyanúgy etetem vele, ami jelen esetben sem szerencsés dolog. De ha nem így van, nyilván elkezdek tápozni.


És tehát alapjaiban van a hiba :) Ha ezeket kijavítom, van esetleg-talán egy kevéske kis esély arra, hogy eltűnik az alga, vagy már jobban járnék egy üres tisztítással és újratelepítéssel megfelelő világítással (5500K és 70 lumen/liter, ha jól informálódtam) és szűréssel...?

2016. okt. 23. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen jobban járnál egy teljesen új projekttel, ahogy mondtam, ilyen előrehaladott állapotban az is jó eredmény, ha kordában tudod tartani, megszűnni szinte biztos hogy nem fog teljesen.

Az ecsetalga egy mocsok dög, még ha kinyírod is, ottmarad a helye.

A legtisztább a lenullázás, 200 liter fölött éri meg szórakozni vele, mert egy akkora rendszert nagy meló újjá építeni, de 30 litert... idő és pénz pocsékolás.


Ami a tápot illeti az alapelv minden esetben az, hogy egészségesen fejlődő növényekkel lehet legjobban kordában tartani az algákat.

Na most ha nem tápozol, akkor előbb utóbb valamiből tápanyag hiány lesz.

Amitől vagy közvetlenül elégtelenül fejlődik a növény, vagy valami más, fontos alapanyag (ami akár jelen is lehet) beépülését gátolja, és közvetetten alakul ki növekedést lassító, megállító hiánybetegség.


Tehát összhangban kell lenni a világítás mértékének a választott növények fényigényével, ahhoz kell kalibrálni a makro-mikro- elemeket, és valamilyen szén forrást.

Semelyikből nem jó se sok, se kevés!

Nem egyszerű, de azért nem is lehetetlen.

2016. okt. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet, ezek alapján megpróbálok valamit alkotni!
2016. okt. 23. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!