Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 l-es akváriumba rakhatok...

Suti71 kérdése:

60 l-es akváriumba rakhatok 200w fűtőt, vagy megfőzöm a halaim? Esetleg ha kissebre állítom a hőfokot?

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hőfokszabályzós.

Ugyanúgy kikapcsol a beállított hőmérsékletnél, mint egy 50 w-os kikapcsolna.

Csak gyorsabban éri el.

Teljesen fölösleges kisebbre állítani, mert amikor épp fűt, pont ugyanolyan meleg, mint ha magasra lenne állítva.

Nem tud kicsit meleg lenni.

Vagy fűt, vagy nem.


Inkább arra figyelj, hogy jó áramlásba legyen.

2016. okt. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem ártana egy védőrács a fűtés köré és tényleg az áramlás útjába kell elhelyezni. A régi ikerfémes fűtők hajlamosak voltak összeragadni és folyamatosan fűthettek meghibásodás esetén, nem tudom a mostaniak milyen elven működnek, remélhetőleg biztonságosak túlfűtés ellen. Én még a régi idők szerint halazok ezért sohasem használnék akkora fűtőt ami folyamatos üzem esetén 30-fok fölé képes emelni a hőfokot.:D Neked jóval kisebb is elég lenne de ahogy a kolléga írta ez legfeljebb ritkábban kapcsol be de ugyanúgy tartja a beállított értéket. Tipust tudsz mondani, megnézném írnak e valamit a biztonsági rendszeréről? Én már csak ilyen földhözragadt vagyok.:D
2016. okt. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Visi-therm 200w

Tegnap vettem egy karton alkatrèszt az akvàriumhoz.nagyon jò àron,csak nagy akvàriumhoz valòak.èn meg most kezdem.

Igen amatőr vagyok.

2016. okt. 26. 12:41
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Állítsd be a hőfokszabályozó gombbal a kívánt értéket és ellenőrizd le hőmérővel is. Mint már írtuk tedd az áramlás útjába és jó volna elé egy védőrács is.
2016. okt. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtsèget.
2016. okt. 28. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!