Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akvarisztikai vízpumpával...

Egy akvarisztikai vízpumpával ezt meg tudnám oldani?

Figyelt kérdés
Szóval, adott egy több szintes fürjketrec, ahol az itatókat szeretném ellátni egy egyszerű kis vízpumpával. Lenne egy 70-80 literes hordó, amibe a pumpát teszem, a rákötött itatók ( a legfelső) nagyjából egy méterrel a hordó vízszintje fölött lenne. Itt ugye nem áramolna folyamatosan a víz csak napi 30-40 liter, viszont a nyomást kellene állandóan tartani. Nem kell nagy nyomás, eddig úgy oldottam meg, hogy egy vödör volt a ketrec tetején és abból a gravitáció "szolgáltatta" a nyomást. Nem tudom, hogy az ilyen kis pár ezer forintos vízpumpák jók-e erre, nem gond-e nekik hogy vissza vannak fogva, vagy nem tudom hogy mondjam. Tudom hogy nem pont akvarisztikához tartozik a kérdés, de talán itt a legnagyobb az esélyem választ kapni. Köszönöm

2016. okt. 25. 22:23
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Talán ezek a kis pumpák neked is jók lesznek a linkben megtalálod az emelőmagasságukat is, ha már veszel érdemes egy szivacsot is tenni rá, hogy a hordó vizét is szűrje. A legkisebb is nyom 1m magasságig de azért jobb lenne biztosra menni és nagyobbat venni. [link]
2016. okt. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem teljesen világos, hogy milyen rendszerhez kellene, jó volna ha egy kicsit részletesebben leírnád nehogy megvedd és ne tudd használni. Lehet, hogy más megoldás kell.
2016. okt. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Találtam itthon egy egyszerű kis belső szűrőt (3-400 l/h) és az is fel tudta tolni a vizet. Egyébként csészés itatók vannak, amik szinttartóak, tehát ha iszik belőle az állat akkor azt a pár cseppet pótolja és 8mm-es csőre vannak kötve.
2016. okt. 26. 19:11
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy megoldódott a dolog ha jól értem?
2016. okt. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, de feljebb kellett emelnem a hordót, mert amint egy kicsit csökkent a vízszint benne már nem tudta a legfelső itatóhoz felnyomni a vizet. Szóval venni fogok egy kicsit komolyabb pumpát, de egyenlőre megteszi, köszönöm.
2016. okt. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!