Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Afrikai sügérek mellett lehet...

Afrikai sügérek mellett lehet e tartani ancikat?

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Van vagy pár ezer afrikai sügér faj... TE melyikre gondolsz? :D
2016. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pl: indigósügér :)
2016. nov. 7. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
mbunákkal nem ajánlatos, temperamentumos kis dögök, cseszegethetik az ancit. Miért akarod velük társítani?
2016. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eddig növényes akim volt de most váltanék az afrikai sügeresre,de az ancikat nagyon szeretem és azokat megtartanám.
2016. nov. 7. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
ha az anci már alapból lakó akkor kisebb az esélye de nincs rá garancia, h nem fogják kipécézni maguknak. akár az is benne van ,h 1 évig nem bántják majd ivarérés után szarrá stresszelik. ők már csak ilyenek. mekkora akváriumba fogod tartani őket. nem árt ha legalább 250-300 meg van, az alapterület legyen minél nagyobb.
2016. nov. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
120liter gondoltam, hogy elég neki az mert kb 10-12cm-esek,de akkor ezek szerint valami más fajtát kell nézni
2016. nov. 8. 16:55
 7/10 anonim ***** válasza:
mást ,nagyon durva leszámolások lennének ivarérés után.
2016. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

120 literben tarthatsz tanganyikai sügéreket.

pl; neolamprologus leulepit, kevésbé agresszív és legalább olyan szép mint a mbunák, esetleg pakolhatsz melléjük még egy kis csapat csigasügért is. Bár az ancikat ők is cseszegetni fogják ,de nem olyan vehemenciával :)


[link]


melléjük:

[link]


vagy


[link]

2016. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2016. nov. 9. 15:31
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is hasonlóképp voltam mint te, mármint, hogy mindig volt ancim és én is úgy gondoltam, hogy sügéres ide, sügéres oda az anci marad. Egy darabig jól elvoltak aztán szép lassan minden zugból kikergették. Készítettem neki egy szűkebb hosszú csövet ebben jól elvolt ide nem követték de ha előjön egyből támadják, az összes akinek a területe felé úszni próbál, mondjuk egymást is csesztetik de köztük már kialakult a rangsor és csak a nyílt színen civakodnak a helyükön nem zaklatják egymást. Szóval ki kelet vegyem ez a lényeg, pedig 300-literes sok bújóval rendelkező akvárium, ráadásul az enyém elég dúsan növényesített is. A csigasügérek talán nem mernék bántani és 120-literhez jobban valók az indigónak és a hasonló méretű, temperamentumú sügéreknek jóval nagyobb úszótér kell. Ha még nem késő lebeszélnélek az anciról és a nagyobb sügérekről is.
2016. nov. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!