Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór után mit érdemes tenni?

Darakór után mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos a darakórnak köszönhetően kipusztult az akváriumom. Kezdő vagyok még, nem vettem időben észre a jeleket. Nem szeretném ezen a ponton feladni, ezért újratelepíteném az akváriumot. Ebben szeretnék segítséget kérni. Jelenleg 3 halam van még (van egy olyan érzésem, nem sokáig...), csinálom a malachitzöldes kúrát, de úgy tűnik, nem sokat használ. Hogy kezdjem el az akvárium újratelepítését? Illetve 54 literes aksiba mit érdemes tenni? Guppikra gondoltam, de náluk nagyon félek a túlszaporodástól. Ha csak hímeket raknék egymás mellé, nem harcolnának egymással? Atman IF303 a szűrőm van az akváriumhoz, az érdekelne, hogy ez elég 54 literre? Előre is köszönöm a segítséget!

2016. nov. 20. 00:32
 1/5 tomi35 válasza:
Hát magad mondtad ki a választ, nem vetted észre időben a jeleket.Ha biztosra akarsz menni akkor talajcsere vízcsere eszközök fertőtlenitése.A guppit könnyű tartani, lehet csak himeket is.A legyezőfarkúak kényesebbek előfordul, hogy megtépázzák egymást.Könnyen szaporodik de beltenyészetből igazán szép utódokra ne számits.
2016. nov. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy csapat hím guppi nem szokott verekedni.


A szűrő határeset, valahol 70-150 literes aksi méretig javasolják, ami azért érdekes, mert általában a minimum ajánlásnak van némi köze a valósághoz, de itt még annak se.

Nagyon kicsi a szivacsa.


Minden esetre 8 hím guppit, meg 4 páncélos harcsát elbír.


Semmiképpen ne vegyél addig új halakat, amíg a túlélők nem makk egészségesek (bár nem derült ki milyen fajták) vagy el nem pusztultak.

Szerintem mindenképpen várj 1 hónap tünetmentességet, mielőtt halat veszel.

2016. nov. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Páncélos harcsám van már csak, és mindenképp szeretném megvárni, amíg tünetmentesek nem lesznek. Milyen apróbb tünetei vannak amúgy a darakórnak, amit én, mint tapasztalatlan tartó is észre tudok venni? Esetleg ha az aksi oldalán "futkosnak" fel-alá az már intő jel lehet? Utánaolvastam a témának, de még elég nehezen veszem észre, ha furán viselkednek.
2016. nov. 20. 11:03
 4/5 anonim ***** válasza:
javítani a tartási körülményeken, normálisan tartott, kondicionált halak nem lesznek darakórosak.
2016. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Sajnos nemrég én is ezzel a problémával szembesültem. Nekem 6 halam maradt meg. Amit én először észrevettem, csak sajnos már nem tudtam mit tenni, hogy a halakon (3 fekete neonhal) apró kis levegőbuborék szerű pöttyök lettek. Én parakill-t vettem, és végül is azt mondhatom, hogy bevált, sajnos nem sikerült mindet megmenteni, de nem pusztult el az összes.
2016. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!