Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöldalgás az akváriumom. Volt...

Szijjék kérdése:

Zöldalgás az akváriumom. Volt már vízcsere, új szűrő, új világítás, algaölő használata. Mit tegyek hogy eltűnjön? Segítséget kérnék!

Figyelt kérdés
Meg sem mozdítja, mintha zöld festékkel öntötték volna tele az akváriumot. Mechanikusan eltávolítottam az üveg oldalán lévő algát. A homok és az üveglap közé ette be magát. Teljesen tehetetlen vagyok. Mit tegyek még?
2016. nov. 24. 14:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Nincsenek élő növényeid! Ha egyáltalán nem lenne világítás, az se lenne kevés.

Így csak az algáknak világítasz.

Ha lennének növények, igen, akkor még 1 is kevés.

Talán anubias meg gömbmoha megélne alatta. Nem tudom mást mondani, mert ez a valóság, 200 literhez 50 watt kimondottan alacsony fényerő nem sok növénynek elég.


Egyébként ha már itt tartunk, nem tudom ki ajánlotta, meg ennyi algánál kb ez is tökmindegy, de amúgy csak megjegyzésképpen, az a 12000 K-s félig tengeri kékes cső sem épp mondható ideálisnak.


Amúgy ez a pöttyösgurámi az gyöngygurámi?

Mert azok akkora zabagépek, hogy felnőtt korukra önmagukban majdnem maxra terhelik a vizet.

Mármint jól szűrt vizet. AMi ilyen fan2-esből kb 3 db-ot jelentene.


Legalábbis 5 db felnőtt gyöngygurámira simán számolnék vagy 150 liter vizet. Az 5-5 kis rajhalra kb 40-et.

És nettóban kb itt is a történet vége.

És hangsúlyozom, még ez is jó szűrés mellett értendő!


Az előző szűrőt kidobtad? Nem tudod beüzemelni pluszba?


Kitakaríthatod az akváriumot, (de akkor a szűrő szivacsát ne mosd ki, hanem járasd közben egy vödör akváriumvízben)


de józan logikával belátható, hogy ha a mostani körülmények ide vezettek, akkor ha semmi alapvetőn nem változtatsz jelentősen, akkor ugyanúgy ez lesz a vége.


Meg az, hogy beállsz abba a sorba, akiknek hülyeségeket tanácsoltak, apránként többet költesz rá, mint ha az elején beletettél volna egy komolyabb összeget, állandó meló meg nyűg lesz vele, megunod, és megszünteted az egészet.

2016. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
ok. nem hordasz le. köszi hogy segítetek. a gyerekek kedvéért próbálkozom az akváriummal, tény hogy nem érteek hozzá. 1- 1 hal szokott elhullani mondjuk a másfél év alatt talán 5-6 nem több. Akkor milyen szűrőt vegyek? biológiai szűrő az mi? a kereskedésben meg gondoltam értenek hozzá, azért fogadtam el a tanácsot. nem öntözgetek bele csak úgy semmit, vízcserekor szoktam aqvatant, esetleg nitrivecet amúgy nem, csak most hogy okos kereskedősök mondták.
2016. nov. 25. 10:08
 13/35 anonim ***** válasza:

az össze szűrő biológia szűrő, csak nem ugbyaolyan hatékonyságba.

csak h éreztessem: a mostani szűrőd egy mini cooper és kellene legalább egy golf kombi, h elférjenek benne a bacik :D


a biológia szűrés:

[link]

2016. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Az okos kereskedők okosan tudnak áfás számlát kitölteni, hasonló eladói feladatkört elvégezni, meg vélt tudást profin eladni.

Ahogy mondani szoktam, kérdezni itt kell, a boltba vásárolni kell menni.


Minden szűrő, ami porózus felületen szívja át a vizet, biológiai szűrésre alkalmas. Maga a biológiai szűrő a lebontó baktériumok , amik ezen a porózus felületen megtapadnak.

Nagyon sérülékenyek, vigyázni kell rájuk. (Ezért ne mosd ki a szűrő szivacsát, és egyébként se soha, max leszívott akváriumvízben nyomogasd ki egy kicsit)


Azt már tisztáztuk, hogy a baktériumoknak nagy felület kell, ezek a nagytestű halak meg annyira terhelik a vizet , hogy nálad érdemesebb 250 literrel számolni, szóval az a helyzet, hogy gyári belső szűrő egyszerűen túl kicsit ahhoz, hogy erre a feladatra alkalmasak legyenek.

Lásd 5. válasz közepe, vagy külső, vagy alternatív belső.


Ki lehet hozni olcsóbban, drágábban, persze az olcsóbb nem föltétlenül esztétikus...

Mennyit tudnál rákölteni?

Mert ha a pénz annyira nem korlát, akkor az egészet rendbe lehetne tenni, jó világítással, élő növényekkel, attól függ, mennyire érdekel a hobbi.


Ha csak a gyerekeknek úszkáljon valami , az is megoldható.

2016. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
nem veszem lehordásnak semmi gond. köszi hogy segítetek! a gyerekek kedvéért vettünk akváriumot, tény hogy nem értek hozzá. próbálkozom. a kereskedés véleményét meg azért fogadtam el mert gondoltam tudják értenek hozzá. Nem szoktam bele csak úgy öntözgetni, csak javaslatra. amit a kereskedésben kaptam. kifelejtettem az egy aranyhalat:-( ő is van. azért nem telepítettem növényeket mert egy időben volt de az aranyhal meg felzabálta. Akkor ha jól összegzem: nagyobb szűrő, növények, erősebb fény? milyen szűrőt javasoltok?a mechanikai szűrést értem, de nem értem a biológiait ahhoz is van valami kütyü vagy? szegény kis baktériumaim nem elegek? annyira bánt hogy ilyen lett... :-(
2016. nov. 25. 10:25
 16/35 A kérdező kommentje:
bocs kétszer küldtem el u.azt a választ. Mindenképpen rendbe akarom hozni, szűrőket megnézem az adott oldalon, milyen legyen akkor a két neoncső, ha azt mondjátok ez nem jó, márka? név? növény is kell értem. ha jól fogtam fel most azért szaporodott el a zöldalgák mert sok a vízben a kaja számukra ammónia, nitrát ugye? tehát effektíve a víz minősége jó? csak a látvány rossz? mert ezek az algák ezeket eszik? kibírják a halaim míg valamennyire rendbejön az egész?
2016. nov. 25. 10:35
 17/35 anonim ***** válasza:

Hát nem.


Jobb szűrés, kevesebb hal. Ez alap. (az aranyhal tudatában, ez már nem határeset, jó lenne az 1 aranyhaltól, 2 gurámitól meg 2-3 algaevőtől megszabadulni, és akkor akár néhány rajhal még mehetne hozzájuk.


Fény meg növény nem föltétlenül kell. Sügéres akvákba sincs. Ha akarsz növényt, jóval több fény kell.


A vízminőség nincs rendben. Illetve nem tudni teszt nélkül, igen, az algák jelzik a bajt, próbálnak segíteni, de általában kevesek hozzá.

Ja, és a nitráttól részleges vízcserékkel tudsz megszabadulni, nem szűréssel.


Szóval jobb szűrés, kevesebb hal.

Szűrőből ezer változat van, azért kérdeztem, mennyi szánsz rá. De akkor ajánlok 1-et, tanult kollégám kedvencét, szerintem ide neked jó lenne:


[link]


Atman AT 202 + biofilter 3 vagy 4. Kérdezz pontos méretet a boltban, mert szerintem elírták, az össz magasság max 40 cm legyen.


És ezt a jelenlegi szűrő mellett kéne használni.

Ha csak 1 szűrőt akarsz, akkor a 203-as powerhrad kell, az mondjuk 2000 l/h-s elég erős, de szabályozható, visszább lehet venni a teljesítményét.


Ahogy mondtam, a világítás vagy maradhat ilyen, mint most, és nem lesznek növények, jó biológiai szűréssel, és 2 hetente 30 % vízcserével rendben tartható a víz)

vagy ha szeretnél növényeket, jóval erősebb fény kell, minimum 3 ilyen 18 wattos.

(egyébként 200 litereshez 30 wattos, 90 cm-est szoktak használni.


A márka tökmindegy, sima 3 sávos napfényes cső általában jó.:

Ilyen: [link]


Neked amúgy 2 db ilyen lenne az alap, ha akarsz néhány árnyéktűrő növényt:

[link]


Ez 90 cm hosszú, nagyobb sávban világít.


De egyelőre szűrőből vegyél egy nagyot, meg néhány haltól szabadulj meg, esetleg próbáld elcserélni szűrőre! :)


A részleges vízcserék legyenek rendben, és adj neki pár hetet, hónapot, hogy hogy reagál erre. Aztán meglátod.

2016. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Ja, és persze a halak csökkenésével figyelj rá, hogy ne etess túl különben semmit nem érsz vele.

Naponta fél percig etess, aljzatlakóknak este valami plusz kis kaját adhatsz, és ennyi.

2016. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

itt írják a szvacs méretét:


[link]



itt a fej méretét:


[link]



ki tudod számolni ,h melyik szivaccsal fér bele :)

2016. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

az összes kérdező ilyen lenne, nem 45 % os lennék :DDDD

pozitív a hozzáállásod :)

2016. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!