Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajporszívó megoldja?

Talajporszívó megoldja?

Figyelt kérdés
Manado szemcsék betelepítéskor felültek a talaj tetejére. Az aljzatom fehér homok a Manado felett.

2016. nov. 27. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha összekeverted a neveket, és aquabasis-ról van szó, akkor nagyon nagyon óvatosan, mert a talajporszívózásnál mégjobban feljöhet a táptalaj. Lehet jobb lenne óvatosan "összeseperni" valamivel.


Ha nem írtad el, és tényleg manado... akkor semmi értelme a kérdésnek. A manado aljzat, nem táptalaj. Takaró rétegként használandó.

2016. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Növénytalajként vettem,abba ültettem őket,de mivel se formailag nem tetszett sem színben ezért takartam be a manadot fehér aprószemű márványzúzalékkal,illetve fehér homokkal. Csak pár db a Manadoból a pakolgatás következteben feljött a fehér takaróréteg fölé és nem esztétikus. Erre szeretnék egy célszerű megoldást.
2016. nov. 27. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem. Hát, erre nem nagyon tudok mit mondani.

Igen, fel lehet "porszívózni", tulajdonképpen egy sima csővel is le lehet szívni, esetleg ha túl erős, akkor egy tölcsért dugni a végére.


De azt akkor most már tudod, hogy a manadóból semmiféle táp nem fog kioldódni, az nem táptalaj.

Szóval ha táptalajt igénylő növényeid vannak, akkor oda kéne valami gyökértáp.


Ja, és úgy emlékszem neked vannak aljzatlakóid... Páncélosharcsák. :)

Gondolom érted a :) jelet... hogy meddig fog az a talaj úgymaradni.. :)

2016. nov. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Csak a fedőréteg megnövelésével tudod némiképp alul tartani ezt a könnyű szerkezetű talajt. Hát, mit mondjak ha rádobsz 3-4cm vastag réteget és utólag nem bolygatod akkor van rá esély, hogy ott is marad. Láttam olyan megoldást, hogy egy szúnyogháló szerű cuccot terítettek a táptalajra és erre ment a takaró réteg, nyilván erről már lekéstél csak úgy megemlítem mint ötletet.
2016. nov. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!