Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado talaj mennyire...

JBL Manado talaj mennyire kemenyiti a vizet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy mukodo akvariumom, de egyre jobban nem tetszett, hogy vilagos szinu kavics van benne, de mivel jol mukodik, nincs problema nem akartam, mindent kiszedni egy talaj cserehez, ezert rendeltem JBL Manadot, es gondoltam ugy alkalmaznam mint egy "fedoreteget". Sajnos miutan megvettem olvastam, hogy kemenyiti a vizet, es nekem mar igy is eleg kemeny viz van az akvariumban, most kicsit felek beletenni, nehogy a halaknak legyen bajuk. Van koztuk oto is, akik ugy nezem megszoktak/kezdik megszokni a vizet. Gondoltam, hogy ellesulyoznam tozegen atszurt vizzel, ami ugye lagyitja a vizet. Vagy nem fogjak megerezni a manadot?
2016. dec. 8. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
ki lehet küszöbölni egyszerűen :) fogsz egy lavórt, vödröt szépen beleöntöd a manadot, felengeded vízzel és 2-3 hétig áztatod. :)
2016. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szombaton kerul at az akva a masik az uj helyere akkor szerettem volna belerakni...meg anyu tuti kidobna ha a vodorben kezdenem aztatni.

Szoval mas lehetoseg nincs? :)

2016. dec. 8. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
sajnos jobb ötletem nincs, esetleg cserélj gyakrabban vizet, mondjuk 2-3 naponta, 2 héten keresztül.
2016. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez több sebből vérzik.

A manado egy könnyű talaj. Ahhoz, hogy értelmes mennyiség legyen, vastag réteg kell. Ha a jelenlegire ráöntöd, brutál sok lesz az aljzatod vízkiszorítása.

Ami elég nagy gondot okozhat.


Amúgy se úgy működik, mint egy sóder, hogy beleöntöd, leülepszik, és kész. Valamennyi feljön a tetejére, mert levegős, a többi ott kering benne...

Mondjuk ez kezelhető, pár átmosással, de összességében többet veszítenél egy ilyen fél megoldással, mint egy teljes aljzat cserével.


A tőzeges víz meg úgy hülyeség ahogy van.

A tőzeg max savasít, de nem lágyít.

Mármint savasítana, ha lágy lenne a víz, de kemény vízzel a színezésen kívül semmit nem csinál.

2016. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt jól megszívtad.. A manado olyan könnyű, hogy leszívni nem lehet a tetejét!

Minden talaj poros, áztathatod, akkor is az marad, mert a szemcséki dörzsölik egymást!

Amúgy mosd és áztasd, anyucinak magyarázd el hogy mi az! Szívd le a vizet és a mulmot (retek, kaka) teljesen, ameddig csak tudod, szórd be, majd nagyon lassan töltsd fel!

Ha nem áztatod, az egész ott fog lebegni!

2016. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!