Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumba közepes...

Moto_Boy kérdése:

300 literes akváriumba közepes igényű nővényeknek hány wattra lenne szükségük? Kell-e tápozni? Akvárium méret: 120x50x50. Többi lent.

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy egy 300 literes akváriumba hány wattos világításra lenne szükség ahhoz,hogy a ,,közepes" fényigényű növények meg maradjanak? Illetve növényes csőre is szükség van-e ha igen kérlek írjatok példákat ti milyet használtok/használnátok illetve hány cső szükséges mert én 4x39 wattra gondoltam de 4 csöves gyári tetőt nem találtam.Illetve tápozásra szükség van-e és ha igen milyen márkát ajánlotok? Halak: 4 db koi ponty 10-13 cm egy kárász 12-cm egy albínó tok 22-25 cm. A szűrés egy jbl 701 cristalprofi greeline külső szűrő és egy aqual 500 l/h belső szűrő. A válaszokat előre is köszönöm! :)
2016. dec. 8. 16:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tető nincs, külön világítás kell:

[link]


[link]


De ez szerintem elég sok, 100-120 watt is elég lehet:

[link]

[link]


Hosszra is ideálisabb.


Tápozni kell, mondjuk easy life profito, de valami olcsó gazt tegyél bele, mert ezek mellett a halak mellett nem lesznek biztonságban.


És a szűrés karcsú lesz!!! Ezek nem neonhalak, más kaliber!


Azzal együtt is, hogy a tokhalnak természetesen rövidesen mennie kell.

Húsvétra már sütheted meg paprikás liszteb! :)


(Hacsak nem rakod ki nyárra egy minimum 20-25 ezer literes tóba...)

2016. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A halak bántanák a növényeket? Vagy biológiai szinten nem lenne jó?
2016. dec. 8. 18:17
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen, a halak.

Tépik, rángatják, eszik... mégis csak tavi halak, méteres dús növényzet mellé valók, ahol több köbméterben van idejük regenerálódni, meg olyan növényeket lehet betenni, ami olyan erős, hogy nem tudnak benne kárt tenni.

Akváriumi környezetben jobban feltűnik a garázdálkodás.


Változatos, jó minőségű növényi eredetű (házi) táplálékkal minimalizálható, hogy az élő növényeket kezdjék el enni, de teljes garanciát az se ad, balesetek lehetnek.


Szóval minőségi étrend, olcsó, kemény levelű növények, nagyobb kövekhez kötözve, bárhogy máshogy rögzítve.

2016. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2db 120 hosszú aquamorf led világítás és bármit nevelhetsz! Fényerő állítható, ha soknak találod!
2016. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat további tanácsokat várom :)
2016. dec. 8. 19:31
 6/19 A kérdező kommentje:
Tavasszal ivadékok lesznek benne szóval később nem lesz probléma belőle és utána kisebb testű halak lesznek benne ezek a halak ideiglenes (gyakorló halak) csak hogy legyen benne valami tavasszal mennek ki a tóba. Addig anubias és társai mehetnek bele?
2016. dec. 8. 19:48
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
koi ponty ebbe a kicsi akváriumba? nagyon rossz ötlet..
2016. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
gyakorló halak? ez állatkínzás nem gyakorlás, a jbl 700 talán 100 literes akvához elég kisebb testű halakkal...
2016. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"2db 120 hosszú aquamorf led világítás és bármit nevelhetsz!"


VÁÁÁ-HÁ-HÁ-HÁÁÁ!!!


[link]


Ebben az árkategóriában olyan ledet árulnak, ami köszönő viszonyban sincs egy T5-ös fénycső teljesítményével.


Ami le bírja nyomni, az dupla annyiba kerül. :)


A "bármit felneveléshez" 300 literre kéne kb 22.000 lumen.


Áruld már el, hol látsz olyat 120 centisbe, amit még visszább kéne venni ahhoz, hogy csak 22.000 lument adjon le! :D

2016. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kérlek a retardációt máshol folytassák a hozzá nem értők kicsi a szűrés tudom de a tavakban sincs szűrő és nem halnak bele (ez nem állat kínzás!!!) lesz még bele egy 1550/h szűrő és a kérdésemre kerestem választ de eddig csak másnak a válaszával foglalkoztak.Ha vannak hozzá értők az ő válaszukat kíváncsian várom :)
2016. dec. 8. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!