Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tenyésztés?

Betta tenyésztés?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy bettát.Már volt egy.ès mivel amit először vettem az elvileg nőstény.De ma megtèpte a hímet.Pedig a kereskedèsben egy hímmel volt.A hímem ma a talajon feküdt.Felfogèpülni?

2017. jan. 4. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
mekkora akvárium?
2017. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Külön kellene tenni, vagy legalább egy válaszfallal kettéosztani a helyet, különben nem biztos, hogy túléli a verést és a stresszt. Ezt így nem szabad csinálni, hogy fogom és összerakom őket pláne, ha kicsi az akvárium és ha nincsenek megfelelő menedékhelyek. Nem számít milyen neműek a bettáknál akár két nőstény is bunyózhat, a hímek pedig biztos, hogy egymásnak esnek. Mondjuk az már ritkább, hogy a nőstény veri a hímet de ugye ő a megszokott helyén volt és lehet, hogy idősebb is, szóval nem kizárt ez sem.
2017. jan. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Betettem egy bettatartóba. Ès a nöstèny egyik oldalán van kèt fehères csík.A hímnèl pedig a tartóoldalán buborèksáv van.Ez mit jelent?
2017. jan. 5. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
az hogy hány literes helyre suvasztottad be őket ? te nagy tenyésztő :DDD
2017. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nőstényen lévő csíkok, amennyiben függőlegesek , a párzásra való hajlam jelei. Akárcsak a hím buborékfészek építése. Nekem ebben a pillanatban is együtt van egy pár, épül a fészek szépen. :)

Bővebb infó itt:

[link]


A heves nász jellemző rájuk, egy kis csihi-puhi belefér, de figyelni kell azért, mert halállal is végződhet. Akváriumnak (ha násztáncot akarsz), minimum 25 liter, más esetben két külön akvárium.

2017. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
szaporítani elég 25 liter ,de a kérdező ebben tartja őket...
2017. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!