Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul? Pusztuln...

Csumpi80 kérdése:

Mit csinálok rosszul? Pusztulnak a Halaim.

Figyelt kérdés

sziasztok. Nagyon kezdö vagyok,tehát kioktatás helyet segítséget szeretnék kapni.Vettünk egy Diversa márkajú akváriumot,lélegeztető-szűrö es vizmelegítö illetve világitással egyűtt..54literes.ajzatnak követ vettünk bele,és van benne 5 féle münövény,egy kö egy fa..Jelenleg Platti 1db,neon 2db,kék dánió 2db,Pink dánió 4db,foltos páncélos harcsa 2db,guppi 3db,sziámi harcos hal 1db,Ékfoltos razbóra 5db,cápaharcsa 1 db van benne..Igen tudom hogy a cápaharcsát nem lett volna szabad,de ezt a kedves eladó hölgy nem említette..Szóval lemezes táppal,és szúnyoglárvával etetem öket napi 1x,vasárnap kívételével.mert aznap nem kapnak enni..Az akváriumot 2 hete raktuk össze..azóta egy pár hal elpusztult..ma reggelre pedig 2 Platti és egy guppi..A guppinak a farok úszojábol hiányzott egy nagyobb darabb,a Plattikon semmit nem láttam...Mi lehet a baj?Mit csinálok ennyire rosszul?Köszönöm ha válaszoltok!

Üdv:Évi



#halpusztulás #Segitsetek légyszives!
2017. jan. 14. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az akváriumot a halak előtt 3 hétig üresen kell járatni, minden nap egy kis kaját beszórni, hogy a fontos baktériumok létre tudjanak jonni.

Valamint rettenetesen túl van telepítve az akvárium, van olyan hal amit jóval nagyobb akváriumban és/vagy nagyobb létszámban lehet csak tartani mivel csapathalak. Utána kellett volna olvasni a vásárlás előbb a különböző halak igényeinek, meg úgy általában az egésznek. A szűrő milyen típusú illetve mennyi vizet cserélsz milyen időközönként?

A halak nagy részét vissza kellene vinned, de majd Úgyis írnak még nálam hozzáértőbbek is.

Eladóra nem szabad hallgatni, neki csak a profit a lényeg, hogy mi lesz a halakkal az már nem érdekli.

2017. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia.

Azakvárium és a benne található dolgok.

Akvárium:


60 x 30 x 30 cm

4-es üveg

üvegtető nélkül

feketével ragasztva

Tető, világítás:


60 x 30 cm-es fekete műanyag tető

1 x 15 W (a tető a kompakt izzót tartalmazza!)

etetőnyílás

Szűrés:

600 liter/óra belső szűrő

Fűtés:

50 W hőfokszabályzós fűtő


Neonhalból,Plattiból,guppiból több volt..de mint irtam elpusztultak..

Ma cseréltem vizet,30%megtartottam a többit cseréltem.

kiszedtem mindent átmostam.

mielött beüzemeltük az Eladó azt mondta 2 napot menjen üresen..Nem 3 hónapot!!!ennek eleget is tettünk!

2017. jan. 14. 13:43
 3/7 A kérdező kommentje:
bocs elirtam ..nem 3 hetet!
2017. jan. 14. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:

ELADÓRA SOHA NEM HALLGATUNK!

A 2 nap hülyeség, 3 hét a minimum.

Olvass utána a nitrifikációnak.

A halakat nem is kezdem sorolni, melyik-miért nem jó.... Vidd vissza mindet!

Aztán kezd elölről az egészet, a 3 hét járatással, addig meg olvasgass akvarisztika szakkönyveket.

Olvass utána a halak igényeinek és aztán vegyél csak halat...

2017. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Halászlé készítéshez egészen jó, a világ összes tájáról származó, különböző igényű és viselkedésű halak egybezsúfolva. A betta nyilván folyamatosan támadja őket és harap. Ha tudsz olvasni, akkor előbb olvass el egy akvarisztika könyvet, magyarul is van minden antikváriumban.
2017. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen igazatok van..ezt nagyon elcsesztük..sajnálom..Halakat nem tudom sajnos visszavinni,mert nem veszik át öket(fertözésre)hivatkozva,de elkezdem az olvasást,talán még nem késö...
2017. jan. 14. 14:17
 7/7 Platypus ***** válasza:
100%

Menj fel a facebookra, van vagy 4-5 aktív akvarista csoport, hirdesd meg a halakat ingyen elvihetőnek vagy hogy elcserélnéd őket élő növényre.


A minden átmosást és úgy általában a takarítást felejtsd el. A halaid nem fertőzéstől, hanem mérgezéstől pusztultak el, és éppen a hasznos baktériumok védtek volna meg tőle. Most a suvickolással leirtottad a meglévő keveset is. Annyit tehetsz, hogy kérsz egy kis szűrőkoszt a többi akvaristától, ez segíti a biológiai szűrésed gyorsabb felépülését. És az elkövetkezendő pár hétben 4-5 naponként csinálj egy legalább egyharmados vízcserét, szigorúan pihentetett vagy vízelőkészítővel kezelt vízzel. Ez segít megelőzni a nitrit felhalmozódását a gyengus szűrésed mellett is.

2017. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!