Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hím törpe gurámit lehet...

1 hím törpe gurámit lehet együtt tartani 1 hím mézgurámival? 84 literes akvárium, más kis halak is lennének. Bántanák egymást a gurámik? Nőstényt nem akarok (a hímek szebbek), nem akarom, hogy a hím íváskor gyűjtse a ˝koszt˝ a habfészeknek.

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
leírták az előző kérdésbe is h nem ajánlatos, kezdesz ámokfutásba kezdeni :P kicsit nyugodj le.
2017. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az előző kérdésben azt mondták, hogy ugyanazon fajon belül több hím ne legyen. Azt olvastam, hogy a törpe a mézgurámival egyáltalán ˝nem tartja a kapcsolatot˝, egy akváriumban nem is foglalkoznak egymással. Egyébként meg csak biztosra akarok menni, inkább a halak betelepítése előtt tudjam meg,h ogy mi jó és mi nem, mint utána.
2017. jan. 19. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
rokon fajok simán verhetik egymást
2017. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ekkora helyre inkább valamelyikből 1 párt kéne "körberakni"


Úgy értem "fő halaknak" jó valamelyikből 1 pár, és hozzájuk valami, pl kistestű rajhal, vagy aljzatlakók.


Ami a nőstényes teóriádat illeti, ott bukott a dolog, hogy a hímek állandóan tákolgatják a habfészket, nem hogy íváshoz, de nőstényhez sincs köze, úgyhogy ha nem akarsz habfészket, akkor hímet ne tartsál!

2017. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, erre is kiváncsi voltam, hogy mit lehet ellene tenni, hogy ne építse a fészket, mert nem egy szép látvány. Köszi a segítsèget. :)
2017. jan. 19. 17:00
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem túl nagy az áramlás és vannak úszó növényeid is valamint dúsan növényesített az akvárium nem fog semmit a habfészekbe cipelni. Amúgy meg takarítani kell és akkor nincs kosz amit odavihetne.:D A hímek élénk színezete főleg nőstények jelenlétében mutatkozik meg. Én is valamelyikből 1pár tartását javasolnám. Nem biztos, hogy bunyóznának de biztosra nem merem kijelenteni. Ebben a kombinációban nem tartottam őket de mindenképp jobb megoldás egy pár valamelyikből.
2017. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Különböző gurámi fajokat sosem érdemes keverni. Még ha a méretük hasonló is, az agresszió szintjük nem: az egyik előbb utóbb úgy is agyonveri / halálra stresszeli a másikat.
2017. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!