Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam akváriumba különböző...

Kaptam akváriumba különböző színű és méretű talajt. Kérdésem: lehet őket keverni? Mert valószínű használták, de külön zacskóba voltak elcsomagolva.

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fajta talajról van szó. Kvarchomok? Kavics? Színezett kavics vagy természetes színben eltérő kavics?
2017. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindegyik szinezett. Van egy kb 3 kg fehér kék keverék. Kisebb méretben és kb 1 kg zöd barna kevék illetve narancssárga barna fehér keverék.
2017. júl. 23. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt ne tedd akváriumba. Nem lehet tudni mivel színezték, valószínűleg túl nagy szemű(megül benne a mulm) és vövényeknek sem túl előnyös.
2017. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Színezett kavicsot sose tennék az akváriumba, nagy eséllyel kioldódik belőle és tényleg nem jó a növényeknek. Ami jó és még olcsóbb megoldás is az a kvarchomok, megfelelő szemcsemérettel az igénytelenebb növények megmaradnak benne, főleg ha alá raksz egy rétegben táptalajt.
2017. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 23. 15:22
 6/7 Platypus ***** válasza:
És úgy mellesleg nem kicsit lenne ronda. És ízlést leszámítva is, egy ilyen szinten tiritarka talaj látványra simán elnyomna bármilyen díszhalat. Ha a halak látványát szeretnéd élvezni, akkor minimum egyszínű, és azon belül is valami visszafogott árnyalatú talajt érdemes használni.
2017. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt régi akváriumól megmaradt sóder jellegű, boltba vásárolt, azt tettem bele. Azért is kérdeztem mert nem volt ismeretem ezekről a szinezett kavicsokról. 😊
2017. júl. 23. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!