Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két zebradániót tartunk egy...

Két zebradániót tartunk egy akváriumban, és a nagyobb nem engedi enni a kissebbet. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ahol vettük őket ott azt mondták h nem harciasak.Ennek ellenére a nagyobbik nem csak a táptól kergeti el, de folyton üldözi.A kicsin látszik ,h nagyon lefogyott.Eddig nem csinálta ,kb 1 hete vettem észre.Próbáltam úgy megoldani,h 2 helyre szórok tápot, ez valamennyit segített, de így meg attól félek, h a nagyobbnak lesz baja ,ha mindkét részből eszik(korábban volt olyan halunk amit túletettünk és kipukadt).Arra is gondoltam ,h etetés idejére a picit átteszem máshova ,de ez nagyon macerás,mert az akvárium viszonylag nagy,és a halak nagyon gyorsak.Nem hiszem,h párzani akarnak,mert 8 éve vannak halaink és az teljesen más volt, igaz h ott is kergetőztek.Amúgy a kissebb hal is kifejlett már csak méretre kissebb.A halak nemét nem tudom.

Előre is köszönöm a válaszokat!


Akik nem a kérdésre akarnak válaszoln ,hanem engem kritizálni ,azok húzzanak melegebb éghajlatra.

Akik szerint ez nem túl nagy promléma,azokat megértem,de én nagyon szeretem a halaimat.



2017. aug. 3. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdjük az elején.

A dániók rajhalak. Ezt a tényt nem árt figyelembe venni.

Minél többen vannak annál nagyobb biztonságban érzik magukat, az hogy kettőt tartasz belőle nem elég.

Minden rajban van olyan egyed, amelyik szekálja a társait, és van olyan is amelyik helyreteszi a szekálót, minél többen vannak, annál kevesebbszer szekálja ugyan azt a halat.

Az okot ennél egyszerűbben nem tudom leírni, anélkül hogy ne kritizálásnak tűnjön, ami eszem ágában sem lenne.

2017. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval, szerintem is ahhoz lesz köze hogy csak ketten vannak. Nekem egy nyolc fős rajom volt régen, amiből évek után öregedés okán elkezdtek szépen lassan kihullani az egyedek egy idő után. Amikor négyen maradtak akkor kezdődött nálam is hasonló, kifejlett egyedek voltak de volt egy kifejezetten harcias nagyobb, aki mindig a legkisebbet kergette általánosságban az akváriumban. Telepítettem hozzájuk hat darabot, ez lefoglalta őt is és eloszlott a figyelme a többi hal között.


Nem tudom mekkora az aksid és milyen a szűrésed, de ha nem vagy túltelepítve én azt tanácsolom kb hat dániót még nyugodtan berakhatsz melléjük, el fogja terelni a figyelmét a kicsiről.

2017. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy szigorúan a kérdésre válaszoljak, legközelebb járj utána a tartandó élőlényeid igényeinek, mert már a "kicsit szeretem" is itt kezdődik, a "nagyon szeretem" meg más kategória.
2017. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt tudtam h rajhalak,régen 5-en voltak de aztán megfertőződött az akvárium és ők élték túl.Gondoltuk h újra kéne telepiteni viszont azt nem tudtam h ez segít (sőt azt hittem h őket is szekálni fogja).Viszont akkor igyekszünk mielőbb megvenni a többi halat

2017. aug. 8. 02:06
 5/5 anonim ***** válasza:

"régen 5-en voltak de aztán megfertőződött az akvárium"



Ha halpusztulás vagy betegség van, minden esetben a tartási körülmények átböngészése az első lépés. Az esetek túlnyomó részében ott a hiba.

Nem fertőződött meg az akvárium, csak nem volt megfelelő 5 halnak. Valószínűleg többen voltak, mint amennyit az akvárium mérete elbírt volna felborult a biológiai egyensúly (feltéve ha volt). Az immunrendszerük legyengült, és elpusztultak....

Mielőtt új halakat telepítesz, javaslom vizsgáld felül az akváriumot, hogy tényleg megfelelő e annyi halnak. A meglévő halak kondija sem mindegy. Az erősebb egyedek gyakran szekálják a gyengébbeket.

Azért írtam csak le, mert, ha veszel hozzá még halat, de nem jó a tartási körülmény, ugyan úgy elpusztulnak és megint kettő marad.. A probléma pedig kezdődik elölről.

2017. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!