Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kapható növénytápokban...

A kapható növénytápokban miért nincs nitrát és foszfát?

Figyelt kérdés
úgy tudom hogy ezek a macrotápanyagok. És a növényeknek fejlődésében fontos szerepet játszanak. Én Aqua Garden tápot használok ez igaz micro de kellene hozzá akkor külön vennem macrot is? De van gyökértápom is tablettás arra is az van írva hogy foszfát nitrát free. Kell vennem macrot ha igen milyet vegyek ?
2017. okt. 22. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meet az átlag akváriumban ezekből elég termelődik a halaknak köszönhetően. Az persze más kérdés, ha valami spéci növényest szeretnél, de egy sima akváriumba nem kell pluszban nitrátot és foszfátot adagolni, mert csak az algák növekednének tőle.
2017. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz, lehet olyat kapni, amiben van.


A halas "átlag" akváriumokra tervezett növénytápokban nincs. Ehhez érdemes olyan tápot venni, amiben a mikroelemek ki vannak egészítve káliummal. Nitrát, foszfát lesz elég, a halkajából, illetve trágyázásból.


Ha mégis hiánytünetek lennének, akkor meg makroelemes tápot kell venni. Vagy külön mindent.

2017. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Pl. a neptun növénytápsóban vannak makroelemek is. Csak sajnos annyira híg a cucc, hogy ha kiszámolod a heti adagját, akkor drágábbra jön ki, mint egy rendes tápból (pl. GA vagy TF) a makró-mikró együtt. Illetve ott van még az akvaplant tabletta, amiben szintén van makró, olcsó is, csak sajnos aránytalanul sok benne a foszfát minden máshoz képest.
2017. okt. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én magam keverem porokból a macrot. Aminek 3 por az alapja: Kálium-Nitrát, Kálium-Foszfát és Kálium-Szulfát
2017. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!