Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valóban ennyi hal elpusztul?

Valóban ennyi hal elpusztul?

Figyelt kérdés
Kb két hónappal ezelőtt olvastam egy cikket akvárium témában, ott azt írták: a frissen vásárolt halak 60%-a az első három nap alatt elpusztul. Igaz lehet ez??
2017. dec. 30. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ezt tapasztaltam, még akkor se, amikor gőzöm nem volt a halakról, és be sem járattam az aksit.

Egyszer hullott el egy egész raj 48 órán belül, de azok darakórosak voltak.

2017. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz. Azért alakult ki ez a sztereotípia mert a halvásárlók 70%-a (vagy több) nem tájékozódik az akvarisztikáról halvásárlás előtt, és hazaviszi mondjuk egy frissen feltöltött csapvizes harminc literes akváriumba a 20 neont meg 10 xifót és csodálkozik hogy reggelre valóban megdöglik a 60%-a a halaknak.


Nekem akárhányszor hoztam halat az akváriumban talán egyszer vagy kétszer fordult elő hogy egy gyengébb egyed elpusztult belőlük.

2017. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, de itt most a 'profik' válaszolnak. Viszont ezalatt a rövid idő alatt mióta akvázok, már többször megkaptam-igen, nekünk is volt, de elpusztult mind-. Elég nagy az isten állatkertje, és sajnos alacsony a kerítês. De akkor ki, és milyen alapon ad közre ilyen infót?
2017. dec. 30. 13:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaaa. Jut eszembe! Voltam régebben vásárolni, apuka bejött pici fiacskájával, vettek egy kb 30-40 literes akvát, szűrőt, talajt, műnövényt, és a végén kérték a halakat. Eladó, egy szót se szólt! Kiszolgált! Majdnem rászóltam, de aztán visszafogtam magam. Végül is mi közöm hozzá? Nem rontom a boltját. Pedig tudom hogy nagy halbolond. Az az elhivatott fajta! De a biznusz az biznisz.
2017. dec. 30. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Az is közrejátszhat hogy a legtöbb kereskedésben rossz körülmények között vannak a halak, zsúfoltan, régóta, rossz paraméterekkel. Egy gondos akvarista is kifoghat egy olyan állományt ami beteg már a kereskedésben csak lappang, vagy teljesen le van gyengülve az immunrendszere és nem bírják a stresszt. Általában én már tudom melyik kereskedésbe mikor érkezik új áru és a "frissen érkezett" halakból szoktam venni, de ez igazából zsákbamacska sokszor.


Viszont ez az állítás akkor se lehet igaz, mert már a profik is feladták volna az akvarisztikát ha ez mindig így lenne.

2017. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Igen sajnos az eladók minden szó nélkül kiszolgálnak általában. Nálam volt már ilyen hogy beszóltam a mellettem vásárlónak aki a vitolás mellé aranyhalat akart venni hogy véletlenül sem tarthatók együtt. És hogy az aranyhalnak minimum a 200 liter, még az eladó volt felháborodva hogy elvannak azok a gömbakváriumban is. Ó mondom igen te meg elvagy egy négyzetméteren is.

Egy részük nem ért hozzá, egy részüket nem is érdekli, egy részük pedig ért hozzá de a főnökétől nyilván megkapta hogy amit a vevő kér azt ad, nem kell kéretlen tanácsokat osztogatni mert lehet még meggondolják magukat a kuncsaftok és ha ilyen drága inkább nem tartanak halat.

2017. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!