Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen barátságos díszhalat...

Milyen barátságos díszhalat tudnék venni? (kezdő vagyok az akvarisztikában)

Figyelt kérdés
70 literes az akváriumom, kb. 1 hete van egy aranyhalam egy guppim, és van 2 db neonhalam. Az akváriumomba sok kavicsot tettem. Szeretnék felnevelni pár halat, de azt se tudom, hogy milyen halfajtával kezdjek. Növényem csak olyan van, ami nem igazi. Ha jól olvastam az interneten, akkor a neonhalak azok rajban szeretnek úszni? Vannak még ilyen barátságos díszhalak, mint a guppik?

2018. febr. 6. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Kezdetnek vidd vissza a most megvásárolt halakat és kezdj el olvasgatni akvarisztika témában. Kb mindent elrontottál, amit el lehetett...
2018. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
az aranyhal baratsagos de ami a száján befér azt megeszi, bár nálad sztem nem lesz hosszú életű, 250 litertől tartható, brutál szűréssel, a neon csapathal, légalább 10 halat kell tartani, jól elkapkodtad a dolgot, tanulnod kellett volna még , így nem sok örömöd lesz ebbe a hobbyba.
2018. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
szóval az aranyhalat tényleg vissza kéne vinned, 10 neonnak és 6 corydorasnak elég, a guppi maradhat egyedül, legalább nem szaporodik el. aztán ennyi, több halnak nagyobb akvárium kell.
2018. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló de az a corydoras nem mindenevő?? Mert nem szeretném, hogy megegye a neonhalakat. :(
2018. febr. 6. 14:53
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

:DD

esetleg a dögöt eszi meg, élőből csak az alsóbbrendű élőlényeket, pl férgek, lárvák, amit talál a talajon :)

nyugi prücsök

2018. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Na az lenne még a világ csodája, ha egy cory guppira vadászna! :)


Mindenképpen meg kell válni az aranyhaltól, eleve hidegvizi, semmi keresnivalója egy 25 fok körüli trópusi akváriumban!

(meg egyéb okok miatt is, amit leírtak. Meg amúgy az is társaság kedvelő, ha nem is szigorú rajhal. Mennie kell, nincs mese.

A neonokat legalább 8-ra ki kell egészíteni.

A guppi, ha hím, akkor szintén hímekből lehet mellé tenni még vagy 5-6 db-ot.


Vagy ahogy elhangzott, meghagyod egyedül a guppit, és a 8 neon 1 guppi mellé, teszel még vagy 6 db páncélosharcsát. Valami kisebb, közepesebb méretűt, pl pandát.


A szűrőd milyen, azon is sok múlik.

Ha ilyen szettes lom, akkor előbb csak az aranyhalat passzold le valahogy, és ne vegyél új halakat, amíg a szűrés nincs rendbetéve!

Sajnos az aksikhoz gyárilag adott szűrő nem sokat ér.

2018. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-os köszi. Pénteken úgyis megyek a városba, és leadom a 13 cm hosszú aranyhalat! (kiváncsi voltam milyen hosszú)Megpróbálok beszerezni neonhalakat, és a páncélosharcsákat. Eledelből a lemezes és a szemcsés tápszert használom. Esetleg vegyek még valami eledelt nekik?
2018. febr. 6. 15:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Azért az egy pozitív dolog hogy az utolsó utáni 5 percben próbálsz minden információt összegyűjteni... egy olyan oldalról ahol a 8 éves gyerek ossza az észt... van egy csomó akvarisztikával foglalkozó oldal ott mindent megtudsz nézni... :)
2018. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8-as csak kiváncsi vagyok, hogy azoknak, akiknek vannak haluk mit ajánlanak. :)
2018. febr. 6. 16:26
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

én annyi éves vagyok ahány százalékos :DD

A kolléga meg a legkomplexebb tudással rendelkezik, ráadásul arra tippelek ,h 40 körül van, szóval ez öngól volt csecsóm :DD

2018. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!