Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növények?

Akváriumi növények?

Figyelt kérdés
Milyen növényeket érdemes egy 31cm magas,35 literes akváriumba rakni? Az ajzat nem csiszolt vulkáni kőzet kb 0,5cm es darabokban. Az akváriumot egy hete létesítettem. Olyan növényt keresek amit könnyű szaporítani és nem drága.

2018. febr. 22. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Az aljzat elég durva, ami eléggé leszűkíti a választékot mindenképpen valami brutál strapabíró kell, vagy olyan amit nem kell elültetni, csak rákötözöd valamire (pl anubias) vagy csak bele kell dobálni, mint a gömbmohát.


De alapvetően ez a fényerőtől függ, ott van nagy szórás, bármilyen strapabíró is, ha pl gyenge a világítás, nem tehetsz közepes, meg erős fényt igénylőket...

Erről meg semmit nem írtál, szóval konkrétabban ezt nem lehet így megválaszolni.


(A fent említett 2 növény egyébként árnyéktűrő, mindkettő megél kevés fény mellett is)

2018. febr. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
A felszínre májmoha, a gyökerekre ill nagyobb sziklákra jávai moha és közé jávai páfrányokat is tehetsz. Használhatsz még gömbalgát is, igaz ezek lassú növésűek de szerintem kitűnő víztisztítók és dekoratívak is. Az anubiasféléknek sem kell talaj és jól érzik magukat a májmoha alatt, viszont ezek sem nőnek gyorsan. Egy ekkora akváriumba bőven elég az első három növény ha elszaporodnak, ha jól vannak tartva idővel még ritkítani is kell. A mohákból elég 1-1 maréknyi, a páfrányból 1 max 2 tő. A garnélák és a nano halak is kedvelik ezeket a növényeket. A jávai mohát néha ki kell porolni ahhoz, hogy ne fojtsa meg a mulm. Szüksége lesz egy "talajporszívóra" vagy inkább egy iszaplopóra a talaj tisztításához. Ez természetesen csak egy a sok lehetőség közül. Egy 15-18W 6500K-s kompakt elég világításnak, vagy egy hasonló színhőmérsékletű LED-lámpa.
2018. febr. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

...

A könnyű szaporítás gyors növekedést feltételez, ahhoz viszont 99%-ban sok fény kell.

Ha nincs sok fény, árnyéktűrő növények jöhetnek szóba, viszont miután ez a 2 dolog erősen összefügg, hiszen a fény függvényében tudnak tápanyagot felvenni, az árnyéktűrők 99%-ban baromi lassan nőnek, következésképpen, baromi lassan szaporodnak.

És pont azért, mert fajtájukból eredően is lassan nőnek, és macerás őket szaporítani, ezek inkább a drágábbak közé szoktak tartozni.


A maradék 1% , mondjuk ilyen békalencse, meg átokhínár, szóval van 1-2 kivétel, bár utóbbi pl elég törékeny, szerintem ez az aljzat alkalmatlan a tartására.

2018. febr. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Led világítás van benne 6500K 10W-os, úgy tudom,hogy a lednek jobb a hatásfoka a fénycsőnél, így ez elég fényt biztosítana neki?

2018. febr. 23. 05:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Kocsány nélküli ambúlua. Gyorsan nő, nem kell ültetni. Vagy törpe lobélia. Az i szép
2018. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:

Valóban, a LEDek fényhasznosítása magasabb a fénycsövekénél, de led és led között is jelentős különbségek mutatkoznak. Ezen eltérések miatt ledek esetében a lumen (fényáram) lehet támpont, ez ugyanis az ami valóban fényként realizálódik az adott teljesítményből, és a növények számára többnyire még ez sem feltétlenül jelent megfelelő színtartományú hasznos fényt.

Ezen fehérként eladott ledek gyakran mindössze szennyezett kék ledek, tehát a spektrumuk sem a legoptimálisabb, ilyen kis akvához a kompakt ideálisabb szerintem, hacsak a házi barkács-led nem jön szóba. A tapasztalat az, hogy a kevésbé nívós gyártók ledjei a 60-80 lumen/watt tartományban mozognak, 10w esetén optimistán számolva ez egy anubiashoz és néhány mohafajhoz elég lehet és nekik talaj sem kell, cserébe lassan nőnek és a bio egyensúlyt is alig befolyásolják.

2018. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat!

Megnéztem, 700 Lumen a lámpám fényárama.

Azt nyilván nem tudom, hogy mennyire "tiszta" a fénye, ez egy házi barkács kettő darab 12v-os 5w-os led panel és egy tápegység.

2018. febr. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!